Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Omega: melyik motor...

Opel Omega: melyik motor megbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Két tipust találtam ami jó lenne: 2.0 8V és 2.0 16V (ezek állitólag nem is fogyasztanak olyan nagyon sokat)

Melyik megbízhatóbb? Gyakori hibák?


2011. aug. 28. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam hogy "omega B" ről van szó, illeve a motorkódok: X20SE illetve X20XEV
2011. aug. 28. 21:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt érdeklődd meg, itt van sok Omegás:

[link]

De akár olvasgatni is tudsz hasznos dolgokat, amiket már leírtak.

2011. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő tartós konstrukció, sokáig szerelte őket az Opel Vectrákba, Calibrákba, de még Astra F-be is. Fogyasztásuk ekkora autónál azért nem 7-8 liter lesz százon, de tény, hogy a V6-osok (2.5, 3.0) SOKKAL többet zabálnak. A dízel meg szerintem ebben a korban már beteges, hiába BMW eredetű és fogyaszt jól, ha több a szervizköltség...


Azonban ilyen öreg autónál elsődleges szempont a műszaki állapot legyen, inkább erre érdemes behatárolni a keresést, mint motorvariánsra. Hosszabb távon így jársz jól anyagilag biztosan. Inkább egy jó állapotú 2.5 V6 (ezeket sok vásárló amúgy is kerüli, ezért könnyebb is talán alkudni rájuk...:), mint egy pukkant pénztemető 2.0, legalábbis szerintem.


Viszont két jó állapotú 2.0 közül én a 16V-t javasolnám, ha igényelsz kicsit nagyobb menetdinamikát. A 8V kicsit lomhább, bár észrevehetően csendesebb, kulturáltabb.

2011. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. aug. 29. 08:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Látom már írtál is a fórumon:) Többen vannak ott, akik sok éve Omegások:D Érdemes vissza olvasnod is, sok olyan dolog le lett már írva, ami érdekelhet:)

2011. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az X25XE ugyanannyit fogyasztott mint a sima 2.0 16v
2012. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem soros hathengeres a 2.5 bmw td motor?
2012. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hali.Én 2.0 16 V-t vettem,fél éve hajtom és már bánom hogy nem 2.5 V6-ot vettem.Ez a városban 9/100 km kívül 8.2/100 km a 2.5-ös fél literrel eszik többet és nem 136 ló hanem 170 az érzésről nem is beszélve,hogy valami jót is mondjak nem szerviz igényes a 2 stabil pálcán és a kopogás érzékelőn kívül mást nem kell cserélnem rajta,na ja egy valamit szeret a benzint,de tudtam mit veszek amúgy CD felszereltség szóval fabetéten át a digit klímáig minden benne van.
2012. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!