Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs fordulatszám mutató,...

Ha nincs fordulatszám mutató, akkor hogy működik a dolog?

Figyelt kérdés
Most vettem egy autót és ebben nincs fordulatszám mutató. (Mazda 323F) Mivel még nem volt dolgom fordulatszám mutató nélküli autóval az érdekelne, hogy ezeknél honnan tudja az ember meddig lehet tekerni? Vagy ez alapból letilt, hogyha elérem a kritikus határt?
2011. aug. 30. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
kellene erezned az autot
2011. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
84%
hát hang alapján csak meghallod... :D
2011. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érezni meg hallani a motor hangján.

Próbálgasd, ha nagyon alacsony a fordulatszám akkor dadog a motor, utána ahogy gyorsulsz mély, de egyenletes hangja lesz utána egyre magasabb, a végén meg már zúgni fog rendesen.

Ha tudod hogy melyik az a rész ahol egészséges motorhangot hallasz amikor nem is mély de nem is zúg a motor akkor azt is tudod majd hogy kb azon a fordulaton tudsz gazdaságosan haladni a kocsival, kicsit feljebb pörgeted és már válthatsz is.

2011. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kocsimban (G Astra) van fordulatszámmérő, de őszintén szólva nem nagyon nézegetem, hanem megérzésből váltok sebességet.
2011. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Minek az? Trabiba se vót, dáciába se, ezerkettes ladába se, skodába se, kispolákba se. A mostani seicentómban sincs, sőt a hallásom se tökéletes, ennek ellenére prímán érzem mikor kell váltani fel és le. Ha 20-40-50-nél váltasz, nagyot nem hibázol soha, és addig lehet visszaengedni amíg nem rángat, akkor alacsony a fordulatszám, és nincs már semmi nyomaték. A benzin qrva drága, spórolj.
2011. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én se figyelem a fordulatmutatót vezetés közbe soha, hanem hang alapján váltok, ahogy azt írtátok is, ezzel nincs is gond. De előzésnél, ha pl. 2 nyergesvontatót, vagy egy hosszabb kocsisor előzök eddig úgy volt (a családi autóval, amit eddig vezettem - honda civic), hogy mondjuk 70-ről indultam, beraktam 3-asba, nyomtam neki, az előzés végére elértem a 110-120-at, és láttam a fordulatszámmérőt, hogy 5000 körül járt és 7000-nél kezdődött a piros sáv. És számomra ez egy kicsit szokatlan (még), hogy a fülemre kell hagyatkozni, hogy mikor váltsak, ha pl előzésnél tekerni kell neki.

Szóval nem a normál városi közlekedéssel, vagy a főúton való egyenletes haladással van a problémám, hanem azzal, amikor nyomni kell neki.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 30. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
most bocsi h ezt mondom de kb a fordulatszám mutató a nagyon kezdőknek meg a bénáknak van akik tudják érezni az autót azoknak még a kilóméter óra se kell csak h hány kilómétert ment h ne kelljen számolni xD de télleg hang alapján meg ahogy ngeded a kuplungot érzet mennyi gázt adsz és így vhogy lehet érezni h kb mennyinél van a fordulat szám nemtudom h kezdő vagy-e de ha kezdő vagy akkor majd meglátod a fordulatszám mérő nem fog érdekelni ;)
2011. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érezni kell nem nézegetni
2021. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!