Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a kis hazánkban ilyen km...

Csak a kis hazánkban ilyen km mániások az emberek?

Figyelt kérdés
Vagyis az eladásnál meg a vételnél
2011. szept. 3. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez nem mánia!! nem mindegy ,hogy amit veszel autót ,100.000 km,vagy netalán 600.000 km van mögötte!
2011. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neked ez nem fontos,akkor milyen szempontok szerint döntesz?Külsőre?Ugyan már!Persze hogy fontos!
2011. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

neem, németek is :)

totalcaron volt, fél éves opel zafira vagy astra (mind1) 60ezer kilóméterrel. hihető. 2 hónappal késöbb kiderült hogy 360ezerről lett visszatekerve! (németország)

2011. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az alábbiak miatt van ennek fontos szerepe:


- olyan szar utak mint nálunk, más európai országban nincsenek, balkánról pedig autót nem igen hoznak be hozzánk :) Minden egyes nálunk megtett km, 10 normális úton megtettnek felel meg. Így viszont az autók 600-700e km-re tervezett menetteljesítménye igen hamar elér...



- olyan nem törődöm, kókány, "jó lesz az úgy is" hozzáállású tulajok mint náluk, kevés más helyen vannak, vagyis egy külföldi autó ugyanannyi km-el eleve jobb állapotban lesz


- nálunk nemzeti sportág (sajnos) a másik átverése, nincs igaz szó amire adhatnál, nincs adat amire adhatnál, minden lehet kamu, külön iparág épül arra, hogy csinosítsanak ki egy autót hogy akár 10 évet is le lehessen tagadni a korából. Egyedüli mérőszám (még az ide oda pörgetés ellenére is ) csak a km óra állása. Külföldön azért jobban van becsület, és ha valaki mond valamit, azt jobban el lehet hinni, mert miért is vágná át a másikat?...

2011. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ja és azt még lefelejtettem, hogy mindig mindenki szarból akar várat építeni, és 20e ft-ért BMW-t venni. Sajnos a magyar ember 10ed annyit keres mint egy normális országban élő, viszont az autó vételára ugyanannyi, ha nem több. Ezért nem igen vesznek az emberek autót, vagy ha vesznek is, kétszer meggondolják. ILyenkor pedig már számít a számháború, hogy két tök azonos autó közül "bezzeg abban 50e km-el kevesebb van...". Ez ilyen pszichológiai dolog.


A német meg bemegy a legelső kereskedésbe, rámutat arra a kocsira amelyik tetszik neki, és közli hogy "azt kérem", és tesz bele magasról hogy mennyi km, mert nem számít. Mivel az átírás nem egy vagyon, és nem az utolsó 10 évben minden félretett pénzét költi el 1 pillanat alatt megteheti. Ha esetleg a kocsi mégsem válna be, nem fizette rá még a gagyáját. Visszaviszi (jobb esetben vita nélkül vissza is veszik, hiszen garis volt) és visszakapja a pénzét...


Innentől kezdve miért is lenne fontos hogy hány km van benne?


A becsületességről rövid sztori: amerikai meséli, hogy mire hazaér (2 hét múlva, mert Bp-en taliztunk) ott lesz az új hűtő a ház (kertes) előtt. Néztem rá nagy szemekkel, és ő nem értette miért nézek. Meséli: "neten rendeltem, 1 hét a kiszállítás, ott lesz. Megázni nem fog, fedél van a lépcsők fölött." Innentől kezdve nem mertem rákérdezni hgoy nem-e lopják el, mert nem akartam Mo rossz hírét kelteni, de máshol ezek a dolgok így mennek...

2011. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Off: Nem lehet, hogy csak hihetetlenül naiv volt az az amcsi? :)


On: Azért a megtett km-ek száma is sokban eltérhet, mondok egy példát!

pl.: Tegyük fel adott 2 kocsi mindkettőben 200.000 km van!

Az egyik családi autónak volt használva, rendszeresen karbantartva(minden időben cserélve->olajcsere, olajszűrők stb..) Másik tulaj kicsit boyracer beütéssel, eléggé meghajtogatva a paripákat haladt a szekérrel előre, szervízre nem épp odafigyelve, esetlegesen már a kocsi át is esett egy teljes motorfelújításon, mondjuk egy "finom" kis vezérműszíj szakadás miatt.

Szóval arra próbálok rávilágítani, hogy km és km között is van különbség akár itthon is!

2011. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

" km és km között is van különbség akár itthon is!"


valóban de ez az amit soha senki nem fog bevallani, hogy az most egy boyracer autója volt, vagy egy ténleg féltett és óvott családi autó...


Láttál te már olyan autóhirdetést, amit nem idős, garázsban tartott, nem dohányzó orvostól származik? Szinte az összes autóra ez van kiiírva, ha igaz, ha nem...


Off: tudom, magyar emberként ez a hihetetlen kategória, de nem volt naív az amerikai, náluk ez az alapfelállás. Sőt, tulajdonképpen (szerintem) minden más országban sokkal becsületesebbek az emberek csak nálunk megy mindig a hazugság, lopás, csalás, stb.... Már a kisgyermeki korban elkezdődik ez a puskázással, házi feladat másikról való másolásával, érettségi feladatok kilopása, mobillal megoldás, stb... aztán folytatódik a jó kis magyar hozzáállás alapján az adócsalás különböző formáival.


Persze, rá vagyunk kényszerítve, csak az a szomorú, hogy már el sem tudjuk képzelni, hogy máshol ez nem így megy, és a dolgokat lehet normálisan is csinálni. Egy külföldi pl. nem érti mit jelent az, hogy puskázás, ugyanis náluk nincs ilyen. Eleve ha valakit rajta kapnak, az akkora égés mint nálunk az hogy valaki nem csal, és ráadásul még ki is vágják a suliból, és "meg lesz bélyegezve, hogy puskázott".


Persze, ehhez hozzátartozik, hogy nem támasztanak irreális elvárásokat, nem kell betéve tudni a Révai nagylexikont, viszont amit kell, azt meg lehet tanulni és azt meg is tanulják. Most ez csak egy szemléletes példa volt, de azt hiszem átmegy mi a lényege...

2011. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem számít mit mutat a km óra állása úgyis vissza van tekerve ez 90%,inkább az állapotát kell megnézni/megnézetni és kereskedőtől soha nem venni.
2011. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző hozzászólónál a pont ;)

Másik meg, hogy amerikában ne lenne bűnözés? nem csak az amerikai de te is naív vagy barátom! :)

2011. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azon a területen ahol ők élnek, nincsen, nem harlem :)

Tudom számodra hihetlen, de amerika majdnem egy teljes kontinens, annyiszor nagyobb mint Mo, hogy el sem tudod képzelni :)


Az akciófilmekben azért minden el van túlozva, ne felejtsük már ezt el...


Nem tudom feltűnt-e de az összes amcsi film, ami ilyen külvárosban játszódik, nincsen kerítés, viszont az újságot és a tejet csak úgy leteszik az ajtó elé. Ez is biztos fikció mi? És az is, hogy a garázsba állás előtt ott hagyja járó motorral az autót akár percekig.... Sőt, úgy hagyja a kapu előtt akár órákig hgoy benne a kulcs...


Ott is van bűnözés, de egyrészt nem mindenhol (mint ahogy nálunk is vannak normálisabb faluk, városok) másrészt aki bűnözik az eleve másképp csinálja. De a lényeg az egészből hogy az átlag emberek sokkal morálisabbak mint itt, nem mindenki a lehúzásból a másik átveréséből akar megélni... (mint nálunk).

2011. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!