Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért állnak rá az autómra?

Miért állnak rá az autómra?

Figyelt kérdés
Miért kell folyton rá állni a másik autójára? Miért nem lehet fél métert legalább hagyni? Ennyire nincsenek az emberek tekintettel a másikra?
2011. szept. 6. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

az indok egyszerű, kevés az ingyenes parkolóhely.

(megoldás leálláskor, akkora távolságot hagysz az előtted parkoló mögött, hogy ki tudj állni még akkor is, ha a "seggedbe" érnek)

2011. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért áll rá az autódra, mert idióta vadparaszt, aki csak azt nézi, hogy neki legyen jó, a másik le van szarva. sajnos sok ilyen van, kivédeni szinte lehetetlen. az ilyenek autóját szivesen meghúznám kiálláskor, csak úgy egészen véletlenül, kár, hogy általában ezeknek vannak kis értékű széthajtott, összevissza tört autóik, amin meg se látszana, ráadásul a saját kocsimat is sajnálom.
2011. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert annyi idióta van aki csak száguldozni tud de persze parkolni nem. Én ha nem tudtam úgy parkolni hogy másnak jó legyen akkor mentem üresebb parkolóba. Amint megtanultam rendesen parkolni akkor néhányszor szabályosan álltam be de a sok hülye úgy rám állt hogy mozdulni nem bírtam az autóval. Így mindig kénytelen vagyok úgy parkolni hogy én hagyok előttem annyi helyet hogy legalább ki állni kitudjak. Persze olyan is volt aki nem tudott parkolni hanem csakúgy behúzta a kocsiját mindenféle odafigyelés nélkül, és nagyon pipa voltam mert a fél lökhárítómat a hátsó lámpámat és a csomagtartó ajtaját is megrongálta az ő tragacsán meg alig lett valami kár. Persze a vadbarom akkor el is húzott onnan aztán a rendőröket küldtem rá.
2011. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért állunk rá a másikra (én is) mert kevés a parkolóhely. Egy kis számítás:

Ha 10 autó úgy parkol hogy mindegiyk között elől hátul fél - fél méter van, az 10*1 méter = 10 méter. Hely marad ki.


Ha ugyanennyi autó úgy parkol, hogy mondjuk elől hátul csak 30-30 cm marad, az 60*10 = 6 méter. Vagyis pont befér még egy autó. Nagyon nem mindegy (főleg mivel az ingyenes hely olyan ritka mint a fehér holló) hogy valakinek esetleg azért kell parkolódíjat fizetnie (napi 2000-3000ft-ot) mert sokan egy kisebb háznyi helyet hagynak két autó között.


Még friss jogsis vagyok, nem tudok úgy parkolni ahogy szeretnék, ezt elismerem, nem érzem még jól a kocsit. Ha nagyon rámállnak, akkor jön az hogy folyamatosan nyitogatom az ajtót és nézem hogy menyni hely van még. Mégsem anyázok, pedig még szervó sincs, és kisebb helyről kiállni szervó nélkül elég macerás...


A legtöbb helyen ahol meg szoktam állni ilyen halszálkás parkoló van, tehát nem egymás mögött állunk. Itt pláne ráállok a másikra, de nem azért hogy az ne tudjon beszállni, hanem azért, mert ha mindenki így állna, akkor pont beférne még egy autó. Persze mivel szinte mindig vannak olyan gyökerek akik 2 métert hagynak két kocsi között, szinte mindig kimarad egy kocsinyi hely, amit egyébként még fel lehetett volna használni...

2011. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A belvárosban megszokott, hogy közel parkolnak egymáshoz az autók. Van, hogy azért, hogy többen elférjenek, vagy pedig ha a járda végénél történik ez, akkor azért, hogy még a vonalban benne legyenek. Különben ebben az országban már hozzák is a kerékbilincset. Én is ilyenkor közel szoktam állni az autóhoz, hogy ne lógjak túl azon a szájbabaszott vonalon. Mondjuk nem is 2 centit hagyok a lökhárítómtól, max annyira, hogy 2-3 kormány forgatásnál többet kelljen csinálnia, mint átlagosan. Amúgy nem szeretek ráparkolni senkire, mert egyrészt bunkóság, másrészt ha rám is rámállnak, nem akarok senki autóját meghúzni.
2011. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tuti nincs vonóhorgod:-) Nekem még a régi nem levehetős van és meglepően hatásos eddig nem volt problémám a kiállással.
2011. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap reggel nem tudtam elmenni időben munkába, mert reggel elölről és hátulról is rámálltak. Hátulról annyira, hogy nem tudtam még a lökhárító közé lépni sem, elöl kb maradt 20cm.. Meg kellett várnom még őfelsége lesétál, 1 órával később és elmegy. A másik, hogy bárhol parkolok,még fizetősbe is folyton neki nyitják az ajtót, volt, hogy mikor kértem a lökhárító be volt nyomva. Lehet , hogy kevés a hely, de mindenkinek értéke az autó, főleg ha fizet utána... senki sem megy a másik házához, és kezdi szétverni a falat nem?
2011. szept. 7. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó mondjuk ha ennyire nem hagynak helyet, az ténleg durva.

Egyrészt ilyenkor próbáld megmozgatni az illető kocsiját, hátha megszólal a riasztó, és akkor talán kitolja a képét és meg lehet vele beszélni. És nyílván nem kell megkarcolni a másik kocsiját...


Én ezért járok 20 éves autóval, nyugodtan meg lehet karcolni, teszek rá magasról...

2011. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!