Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyiért sok, vagy ez reális...

Ennyiért sok, vagy ez reális ár ezért a munkáért?

Figyelt kérdés
F Astra kuplung csúszik. Szervizben azt mondták, h 50.000 az új alkatrésszel és a munkadíjjal együtt. Az autó kb 150.000-et ér...
2011. szept. 7. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent kicseréltek benne (szerkezet-tárcsa-kinyomócsapágy) akkor kb 25-35e volt az anyag, amiből szerelő lévén nyilván jött le kedvezményük, de azt nem szokták odaadni az ügyfélnek, szval ennyi az anyag. A munkára nem tudok mit mondani, m egy sima 8szelepes astrat 3/4óra alatt meglehet kuplungozni. Most h ők időre v teljesítményre csinálták az már más kérdés :D
2011. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Sok! 10-15e a munkadíj attól függ hogy mekkora a munka.Alkatrészek árairól te is megtudsz győződni pl:unix.hu. érdemes utána járni mert nagylehúzók a szerelők ha nem ismerősök.Szerintem max 30-35 ből kilehet hozni.
2011. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából reális ár.


Mukadíj kb 15000

Anyagár: Opel Astra f classic Kuplung készlet

Cikkszám: VAL801039

Gyártó: VALEO bruttó 34.898,- Ft.


Ez egy közép árkategória, vannak olcsóbbak is de azt nem javaslom (25000 alatt nem hiszem hogy fogsz kapni)

Vannak drágábbak is, de az meg már szükségtelen mert annyival nem jobbak.

2011. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
szerintem teljesen reális...:) egy barátom kocsijába(új) pl egy kuplungcsere az 70volt:) ha fiú vagy és van egykis kézügyességed meg barátok akik tudnának segíteni akkor ti is megtudjátok csinálni:) nem nagy ördöngősség:)
2011. szept. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

"Az autó kb 150.000-et ér..."


Mi köze van az autód értékének a munkadíjhoz?????

2011. szept. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha fiú vagy és van egykis kézügyességed meg barátok akik tudnának segíteni akkor ti is megtudjátok csinálni:) nem nagy ördöngősség:)


Ez igaz, de mivan akkor pl:

1. megveszi a kuplung szettet, szétszedik a kocsit és akkor derül ki hogy az új szett nem jó a vertdába.

(volt már rá példa nem egyszer, velem is megtörtént)

2.Visszaviszik az eladó kicserélné de az a típus meg nincs ami neki kellene?

Szétszerelt kocsival nehéz alkatrész után rohangálni, meg haverokat megkérni mikor érsz rá, vigyél el...

Pláne ha a szettet meg valahonnan jó magyar szokás szerint "okosba" számla nélkül szerzi be, akkor nem biztos hogy vissza tudja cserélni, akkor kiadott huszon ezer forintot a semmire (talán egyszer valakinek árába át tudja passzóni)

(erre is volt már példa, nem egy)

3.Aztán végezetül vegyük a szélsőséges esetet:

megveszi a szettet, jó bele összerakják, de valami apróságot nem pont úgy csinálnak ahogy azt kéne vagy teszem azt gyári hibás (szerelés hibás) anyag hibás valamelyik alkatrész (amit nem vesznek észre) vagy csak rosszul állítják be, "pár" kilométer után emiatt kihal az új kuplung, akkor már nem tudja kicseréltetni.

Lehet ugyan futkosni a KERMI-hez de az is másképp fog a dologhoz hozzáállni, mert nem szakszerviz végezte a beszerelést.

És máris többe került a leves mint a hús, pláne ha emiatt esetleg egyéb károsodás is éra az autót.

(erre az esetre is akadt példa szép számmal)


Viszont ha szakszerviz végzi el a javítást (a fent említett összegért természetesen számlával garanciával akkor bármi gond van bátran lehet menni döngeni az asztalt.


Tőlünk kicsit nyugatabbra meg sem fordul a tulaj fejében, hogy otthon a sufniban csináljon komolyabb javításokat.

Pláne ha olyan egységekről van szó ami közlekedés biztonsági szempontból fontos, mint pl fék.

Itt meg olyan bátran nyúlnak hozzá mint ha csak izzót cserélne, (mer úgy "olcsóbb") amikor meg esetleg gond van akkor meg csodálkozik, hogy nincs szerencséje.

A Lajtán túl ha van egy baleset, a szakértő megállapítja, hogy műszaki hiba következtében történt, rögtön azzal kezdik, hol szervizelték az autót, ha kiderül hogy otthon a tulaj, nagyon durván megbüntetik közveszély okozásáért, és a nagyon komoly kártérítéseket fizet.


Sajnos itt még mindig nem tudatosult az emberekben az, hogy a közlekedés nem játék, az egy veszélyes üzem, még akkor is ha az autó tökéletes műszaki állapotban van.

Ha meg nem, akkor különösen veszélyes.


Ez a mindegy, csak olcsó legyen...

Kimegy a magyar a kínai piacra megveszi a gagyi cipőt 2000 ért, ami egy hét után már kényelmetlen mert kezd szétmenni, átázik, lúdtalpas meg büdös lesz a lába tőle, a cipő egy hónap múlva szétesik.

Veszi a következő sz@rt, évente tizenkettőt 24 ezerért.

Ahelyett, hogy évente venne egyet 12 ezerért, ami öt évig jó, kényelmes és nem ázik be.

És nem jön rá, hogy az olcsóbb a drága.


Sajnos ugyan ez a helyzet a kocsikkal is.

2011. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Fiú vagyok ja, de semmi autószerelő előképzettségem, se apának. :( Vagyis a Ladát még megbütykölte ő is anno, de ehhez már nem mer nyúlni, mint írtam, ő se autószerelő.


Azért írtam, h 150.000-et ér az autó, mert ahhoz képest egy 50.000-es munkát elvégezni rajta...sőt a kocsi értéke ettől még nem nő, tehát majdnem hogy pénzkidobás.


Most próbál egy ismerős szerelő bontott alkatrészt keresni és azt mondta abból meg tudná csinálni 30.000-ért.

2011. szept. 8. 10:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és a garázsunkban akna sincs, hogy alá bújjunk, vagy valami.
2011. szept. 8. 10:57
 9/13 A kérdező kommentje:

"Tőlünk kicsit nyugatabbra meg sem fordul a tulaj fejében, hogy otthon a sufniban csináljon komolyabb javításokat.

....

A Lajtán túl ha van egy baleset, a szakértő megállapítja, hogy műszaki hiba következtében történt, rögtön azzal kezdik, hol szervizelték az autót, ha kiderül hogy otthon a tulaj, nagyon durván megbüntetik közveszély okozásáért, és a nagyon komoly kártérítéseket fizet."


Sajnos az én fizetésemmel nem engedhetek meg könnyedén egy ilyen szerelés elvégzését szakszervízben és szerencsére nem a Lajtán túl élünk. :D

2011. szept. 8. 11:03
 10/13 anonim ***** válasza:
"ha fiú vagy és van egykis kézügyességed..." akkor én is fiú lennék, csak sok éven keresztűl ezt nem vettem észre? Szegény autóm ha ezt megtudja! A lényeg: amit fentebb is írtak, attól is függ, hogy milyen minőségű az alkatrész, ismerősnél vagy egy idegennél csináltatod, nekem pl. amcsi autóm van, és sajna sok mindent csak kintről tudok beszerezni (ha új alkatrész kell) és annak tényleg megvan az ára.
2011. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!