Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1989-ben gyártott VOLVO...

Egy 1989-ben gyártott VOLVO 440 GL-nek mekkora volt a gyári akkumulátora?

Figyelt kérdés
Az Ah és az indítóáram mértéke érdekelne. Esetleg az is, hogy melyik gyártó akkuját tették bele gyárilag.
2011. szept. 10. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
55Ah kell bele és szerintem a 620A indítóáram megfelel. Nem biztos, hogy ez a gyári, de ezzel ment (bár az '92-es vol). És persze motortól is függ (1.8i).
2011. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 10. 23:20
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez is hasznos volt, köszönöm!
2011. szept. 10. 23:22
 5/10 anonim ***** válasza:
A fentebb linkelt oldal keresője az én autómra 60Ah-s aksit ajánl. Most 95Ah-s van benne :)
2011. szept. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Előző válaszolók (és mindenki más): az általatok megadott paraméterek (utolsónál a link által megadott akku alapján) hasonlóak az én elképzelésemhez. Adott a gép, Volvo 440GL 1.7 benzin. Fater volt az első tulaja, megkímélt. 6 éve vettem át tőle, és rögtön beintegráltam a hangtechnikámat (láda, erősítő, kábelek, hangszórók, fejegység). Az akkori akku pici is volt, meg döglött is, ezért egyből vettem bele egyet, akkor a választásom egy Banner Starting Bull-ra esett, 57405 a típusszáma, 74Ah, 640A. Nos, ő elhalálozott, kész, vége. Most vennék másik akkut. Előrebocsátom, hogy ma már csak a 2. számu autó ez, időközben családot alapítottam, így a zajkeltések száma jelentősen csökkent, és nem is kívánom az autót elektromosan extrém terhelésnek kitenni! A cuccok bent maradnak, tehát továbbra is vesznek fel teljesítményt, de jóval kisebb terhelés lesz, és csökkent a futási idő is. Ezek fényében én ezt venném most: Exide Premium 12V 53Ah/540EN EA530 Ez ugyan kisebb kapacitású, de megfelelő indítóárammal rendelkezik, nem utolsó sorban pedig az Exide extrém terhelésekre fejlesztett prémium kategóriás akkuja. Vélemények?
2011. szept. 11. 00:09
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: hülyeséget nem akarok mondani, de ez legfeljebb annyit jelent, hogy ha leállítod az autót, majd bekapcsolod a rádiót akkor amíg a 95Ah-sal mondjuk szólni fog 30 órát, addig a 60Ah-sal csak 20-at:) Feltételezve egy azonos, konstans hangerőt persze.
2011. szept. 11. 00:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem a zene miatt van benne, azért mert 2.8 sor6 igényli az inditóáramot ( a hang az teljesen gyári, CDtáras fejegység+1 tár hátul, dolby erősítő és 11 hangszóró).
2011. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem:) Hát attól még lehet benne akár gyárilag is 60Ah. Nekem az a bajom, hogy az összes Volvo 4xx kézikönyvet átnéztem már, több nyelven, már lassan ezredes pontossággal tudom mennyi Nm a nyomatéka, mennyi fordulaton stb. de azt egyik se írja, hogy gyárilag mennyi az akku. A nagy motorhoz leginkább a nagy indítóáram kell, - ami tény, hogy legtöbbször együtt jár a nagyobb kapacitással. Ezzel együtt általában azt mondják, hogy akkora akkut érdemes az autóba tenni, amekkorának van hely:) Csak hogy én jelenleg nem igen szánok erre 20 rugónál többet - ráadásul ez is a költségvetésen felül tervezett tétel, de legallja akkut se akarok bele, nem, hogy gyengét. Jövő héten több szempont miatt is kelleni fog a két autó a komplett családnak, ezért meg kell oldanom a hét elején az ügyet. Köszi mindenkinek amúgy az eddigieket, azt hiszem maradok az eredeti tervél. UI: Ugyanebből az Exide-ból az ugyanezen paraméterekkel rendelkező Excel típus 29 rugó a Tescoban, megalol:))) A Metroban most akcióasan 19987 szeptember 14-ig, neten rendelve kb. ugyanennyi futárral együtt. Viszont egy ezressel többért már megcsíphető a prémium akcióban, ugyanezekkel a paraméterekkel cakk-pakk, azért ezt venném. Üdv.
2011. szept. 11. 11:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah, látom közben, hogy nem kommenteltem bemit tervezek. A tervem egy Exide Premium 53Ah/540 EN. Azért érdekelt a gyári paraméter. Ettől kisebb volt már benne, azzal teszthalott volt, viszont a másik meg 74Ah/640 EN volt, azért kérdeztem, hogy rálátásom legyen, hogy elég e a nevezett Exide.
2011. szept. 11. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!