Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek alapján tudok/ birok-e...

Ezek alapján tudok/ birok-e 125-ös krosszmotort venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves 185cm-es 70 kilós vagyok. Egy 125-ös krosszmotort szeretnék venni.(csak 125 jöhet szóba) Ami probléma lehet hogy nemvagyok anyagilag nagyon eleresztve, maximum 300 ezret, legvégső esetben 350-et tudnák rá költeni. Ebből nem igazán tudnák újat venni, szóval csak a használt jöhet szóba. Természetesen pályára használnám, hetente kb 2-3 órát. Eddig csak 50-es simsonom volt, ezt szerelgetem, de krosszmotorokhoz egyáltalán nem értek, szóval azt szeretném megtudni, mit nézzek vagy mire figyeljek hogy azért ne verjenek át. (Gondolom biztos kell magam mellé aki jobban ért hozzá mint én, csak azért én is tudjak róluk valamit). Meg még azt se tudom milyen fajtákat nézzek, KTM biztos nem, én Suzuki RM-et vagy más Suzuki-t néztem ki, de fórumokon írják hogy ezeknél gyakori a váltó meghibásodás, én meg szóval, nem tudom megjavítani, és az se ártana ha nem kéne a szervizre se sokat költenem.

Ezek alapján én sem vagyok biztos benne, hogy bírom ezt pénzel, valószínű még sokaknak ez a véleményük, szóval nyugodtan ki lehet ábrándítani belőle.

Ezek alapján milyen lenne a legjobb márka, mit kell tudnom motorvételnél, illetve még biztos van amit nem említettem és fontos lenne.


2011. szept. 12. 20:37
1 2
 1/17 bp1985 ***** válasza:
40%

17 éves 185cm-es 70 kilós vagyok. Egy 125-ös krosszmotort szeretnék venni.


Csak a rendőrt meg ne lásson, miközbe motorozol.

2011. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Yamaha YZ, Honda CR ezek nagyon népszerűek. Sok az alkatrész is stb. Vigyél magaddal feltétlen valakit ha esetleg vennél! Csörgésre kell odafigyelni mert akkor lehet az egész blokkot lehet felújítani ami nem pár ezer mint a simsonnál :) Ez a legfőbb. Aztán a futómű ha rendben van a többi már mellékes ( kinézet...)


[link]


Ez pl nagyon jó vétel lenne ha mind igaz amit írtak, de nagyon szép szóval lehet benne valami :)

2011. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Első: Pályán a kutya nem szól hozzád, csak ha közúton mész. és írta is, hogy pályán menne vele.


Ja és csak óvatosan ez már rohadt erős egy simó után, könnyű elszállni!! Tényleg vigyázz nagyon.

2011. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 bp1985 ***** válasza:
A pályára is ki kell valahogy jutni:)
2011. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ilyen gyorsan és ennyien írtatok!

Tudom hogy kicsit nagy lesz simó után, de azért nem kezdek el vele rögtön bravúrkodni.

Amúgy meg lehet rosszul tudom, de ahogy én tudom a krossz motorra nem kell jogni, rendszám se, de nem is lehet úton használni. Nekem viszonylag könnyű a helyzetem mert 300m földút és ott a krosszpálya, persze hogy nem szívesen találkozok rendőrökkel, de ez nem rajtam múlik

2011. szept. 12. 21:01
 6/17 anonim ***** válasza:
de azt is számold hogy nem 5 litert fog enni és nemjo bele akármilyen rossz Arol olaj...
2011. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 bp1985 ***** válasza:
42%

Amúgy meg lehet rosszul tudom, de ahogy én tudom a krossz motorra nem kell jogni, rendszám se, de nem is lehet úton használni.


Hol olvastál te ilyet? Nincsen olyan motor, amire nem kell jogosítvány...

2011. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Jól tudja a kérdező. Zárt pályán jogsi, forgalmi stb nélkül vezethető. Közúton nem! (földút is közút, de egy krossz pálya nem)
2011. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

bp1985 hogy te milyen hülye vagy, mit okoskodsz?

kiviszi futón... vagy ahogy akarja, az már ne a te gondod legyen, a kérdésre válaszolnál inkább...


nah a kérdésre, én azt javaslom, hogy mindenképp 1999 vagy még fiatalabb gépeket nézegess, öregebbeket ne nagyon, mert szar a futóművük, és eléggé elavultak is, bár sokkal olcsóbban meg lehet venni, és motorikusan lehetnek jók, ez tény, bár általában nem nagyon jók a régiek már

ahogy írták, a csörgésekre oda kell figyelni, és ami fontos, ha kinézel neten egy motort, akkor kérj motorszámot, hogy le tudd ellenőrizni az évjáratot, ez eléggé fontos... még ha nem ellenőrzöd le a számot, akkor is kérj motorszámot, hogy nehogy átbassanak

a másik, hogy írjatok adásvételi szerződést, neten találsz nyomtatható verziókat

és vásárlás után, vagy előtt nem árt átnézetni a blokkot

én személy szerint az yz-t ajánlom, mint márkát, bár nem hiszem, hogy a ktm rosszabb lenne, ezt te mire alapozod?

2011. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
még egy gondoloat: ha azt írják, hogy fel van újítva motorikusan, akkor kérd, hogy mutassák meg a régi alkatrészeket, adják oda, és kérd el a számlát, amivel igazolni tudják a felújítást, vásárlást, persze azért ezektől eltekintve nem árt átnézetni
2011. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!