Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek Golf 4-ese van kérem...

Akinek Golf 4-ese van kérem segítsen, kuplung kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy golf4-em 1,6 Edition, 2002/10.

Olyan kérdésem, lenne nem tudom , hogy rossz-e a kuplungom vagy ez golfoknál normális.

Nagyon de nagyon fent fog, majdnem teljesen felkel engednem.

És ha egyesből szép lassan felengedem gáz nélkül nem fullad le. Simán elmegy felengedett kuplunggal alapjáraton..

Most ez normális, vagy kuka a kuplung és kell egy új?

Kérem segítsetek, most állok költözés előtt ez hiányzik a legkevésbé, hogy most megint -50k Huf kiadjak..

A szerelőm azt mondta, hogy mindenképp csere mert ha nem fullad le akkor folyamatosan csúszik a kuplung és így nem fogja sokáig bírni. A szerelőm közeli rokon, még pénzt se szokott kérni csak alkatrész semmi érdeke nem lenne, hogy lehúzzon. De egyenlőre csak látatlanba látta az autót. Véleményetek? Köszönöm előre aki segít.


2011. szept. 13. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Vezettem már én is IV-es Golfot, 1,6-ost pont és abban ugyanúgy "magasan" fogott a kuplung. Már majdnem fel kellett engednem teljesen a pedált, mire végre megmoccant az autó kicsi gáz mellett. Ha csak ennyi a gond, ne kukázd. Ugyanilyen nagynénéméknek is és évek óta nincs vele baj!


Nekem F Astrám van, az is ugyanígy magasan fogott, de annyira magasan azért mégsem. Évek óta így használtuk és jó volt. Most azonban hirtelen gázadásnál (2-3-4-es fokozatban) a motor csak felpörgött, de az autó nem indult meg. Előzésnél kellemetlen volt, ha visszatoltam pl harmadikba, lepadlóztam és csak üvölt, de semmi. Ha pedig visszább engedtem a pedált, az üvöltés mérséklődött, majd az autó rántott egyet. Ezt kb 1 hónapja csinálta (7 éve használjuk az autót) és újonta 50.000 lett volna munkadíjjal együtt a szerelés, de egy ismerős kihozta 25.000-ből egy bontott de még jó állapotban lévő alkatrésszel. Azóta sokkal rövidebb úton jár a pedál és picit felengedve a padlóról máris fog. Kicsit furcsa még, de meg lehet szokni.

2011. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem golf négyesem van,és hasonló gondokkal küszködök.De nem azért mert ez normális,hanem az enyém is kuplung felújításra szorul mint a tied.Az enyémet nyugdíjastól vettem ő tartotta rajta a kuplungon a lábát.Nem túl drága.Vaterán 35k a felújító készlet,a munkadíj helytől függően kb.25k

Ha van kérdésed szívesen segítek,ismerem jól a kocsimat:)

2011. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg csuszik is a kuplung?Utánállitani nem lehet?

Nekem 3mas golfom van,nekem is fent fog,de nem csuszik és jol müködik.Én addig nem ujitanám fel amig jol müködik,hiába fog fent.

2011. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!