Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Simson tank rozsdásodása...

Üdv! Simson tank rozsdásodása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
kb fél éve van nálam,és eddig nem rozsdált a tank. amióta lefestettem (leégettem róla a festéket ami lehet nagy hiba volt) azóta kezdett rozsdállni. mar próbáltam csavarral tisztítani és rozsdamaróval is, utóbbitól most már tényleg használhatatlan lett. Gondoltam rá,hogy lefestem,de nincs olyan festek ami ilyen extrémen bírná a benzint. Kaptam egy tanácsot,hogy acetonos festékkel fessem ki,de nem tudom,h jó lenne-e. a válaszokat előre is köszönöm!
2011. szept. 13. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Léteznek direkt erre a célra fejlesztett tankfelújító készletek. Ezek zsírtalanítót, passziválót és egy erős, ha jól tudom, epoxi alapú bevonatot tartalmaznak. Rozsdátlanítás után kell őket meghatározott eljárás szerint felvinni, a tapasztalatok alapján tartós bevonatot képeznek. Lehet próbálkozni minőségi kétkomponensű akrilfestékekkel is, talán az is kibírja a benzint hosszútávon - de nem biztos, hogy szaktudás nélkül jól sikerül összeválogatni a szükséges termékeket (rozsdamaró, alapozó, fedőfesték) úgy, hogy ne támadják meg egymást.
2011. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Á ne is mondd. Nekem is rozsdásodik azért eléggé. Tökéletes a gép de festék darabokat meg minden retket beszippant időnként :S
2011. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vedd le a tankot, szórj bele minél kisebb, és minél élesebb szélű kavicsot, az leveri a rozsdát..utána mindig legyen tele a tank (akkor nem rozsdásodik tovább), és a benzincsap alá is vegyél egy benzinszűrőt, amit időnként cserélj..
2011. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de persze a kavicsokat a tankolás előtt vedd ki :DDD
2011. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

*és rázd a tankot, benne a kavicsokkal..

bocs, késő van :D

2011. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Paraszt (vagy kényelmesebb, ahogy tetszik) módszer: Tankba kicsi rozsdamaró, csavar, szög, kavics, minden kemény, éles dolog amit találsz otthon, rongyba vastagon becsavarod, rögzíted a rongyot, le ne jöjjön és "bedobod" a betonkeverőbe. Ezután megeszel egy jó kis bablevest, esetleg alszol egyet, kimész, megnézed mennyi rozsda jön ki a tank öblögetése közben, ha szükséges, megismétled.
2011. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kösz a gyors válaszokat! :)

a tankba van 1 szűrő és a karbi előtt is van egy papír/mágneses szűrő,de hiába, a finomabb vaspor így is bejut... :/

szerintem epoxival fogom "kifesteni" belülről. aztán majd meglássuk! :D

2011. szept. 13. 23:21
 8/10 KérdezekVálaszolsz válasza:
Hogy a *****ba szedjük ki a kavicsokat?
2013. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
pl a tank beöntő nyílásán! de ez nem minden motorra érvényes!!! valamelyiknél van egy perem amitől nem lehet kiszedni semmit! csak nehezen!
2013. máj. 13. 17:44
 10/10 KérdezekVálaszolsz válasza:
utolsó vagyok. Nagy nehezen kiráztuk mert itt is perem volt..:D
2013. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!