Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Középiskolásnak kocsi?

Középiskolásnak kocsi?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy középiskolásnak van értelme kocsit venni (2-300 000) kocsira gondolok. Mégis mire használná? Nagyon sok fiatalt látok aki vágyik egy kocsira mégis mire tudja használni? Elmenni iskolába ami gyalog 20 perc? Elmenni boltba ami gyalog 10 perc? Valahogy nem értem.

Amúgy ne lepődjetek meg én egy középiskolás vagyok aki kocsit akar és magam kérdőjelezem meg hogy mi a fenére lehet használni?:D

Nekem a szülők is azt mondták 'hát vegyél magadnak' Pénz az éppen meg lenne rá csak attól félek hogy ott rohadna meg és jó ha évi 200km mennék vele


2011. szept. 14. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

19:30


80km-re laksz az ukrán határól. Ez azt jelenti, hogy 160 km-t kell menned CSAK AZÉRT, HOGY TANKOLJ. Ez 8L-es átlagfogyasztással 13L benya ami a 200 forintos benzinnel is 2,5 rongy. Csak azért, hogy megtankolj. 100 km meg így is 2 rongy lesz kb. És akkor ugye a fenntartás.


És hidd el, 3 kilóért csak roncsot kapsz (abból is csak a lelakottat).

2011. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 bix ***** válasza:
100%

jah 3 kilóért kaphatsz egy közepesen lelakott sz@rt amit a műsorban kipofiztak. az a baj hogy ált ezek motorikusan is gázban vannak, és ha nincs pöpec szerelői tapasztalatod akkor a filléres alkatrészek cseréje is drága lehet ha neked csinálja meg valaki... az ilyen műsorok jók, csak nem sok embernek van annyi szaktudása hogy pl turbót cseréljen egy ezerötszáz éves dízel kadettben, ami azért elég esélyes...


160 km benyáért? határeset... szerintem se éri meg annyiért elmászni meg vissza, számold ki mennyi lenne az üzemben tartás, amit be kell fizetni utána stb, ha meg tudod finanszírozni akkor tedd. nincs fél éve hogy egy izmozó 17 éves 2 hónapos jogsis ezeréves civices gyerek "elnézte" a jobbost és úgy zúzta telibe a jobbegyet hogy a szerelő csak a fejét fogta amikor betrélereztük...


szerintem nem azzal van a baj hogy kocsit vesznek hanem hogy ált fingjuk nincs a felelősségteljes közlekedésről vagy bármi másról ha egy szőke maca ül mellettük és lerohadt a kipufi fele így sportos hangja van. persze ez nem mindenkire igaz, de nálunk is akinek kocsija volt gimiben az csapatta neki mint az állat. voltak is gondok

2011. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van autóm és a suliba is azzal jártam de jól gondold meg hogy ennyiért veszel e.Én ennyiért vettem kb de tudtam hogy vannak hibái belekalkuláltam az árba és még ráköltöttem jó 250.000 ft-ot hogy AUTÓ legyen belőle és ez az összeg csak az alkatrészek ára mivel mindent én meg apám cseréltünk rajta szóval jól gondold meg.
2011. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Én se tudnám mire használni az autót ha lenne sajátom.

Évente kb 2-3 alkalommal megyek hosszabb utakra a haverjaimmal. néha van amikor nagyobb dolgot viszek és azért megyek kocsival.

Ez összesen évente 500-600km. Szülők kocsiját használom.

Nekem robogóm van, azzal évente 1000-1500km-t megyek.

Suliba nem érdemes kocsival menni mert a buszbérlet 1000ft egy hónapra és 10km-re van a suli.

2011. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. Amúgymeg oda vissza 2000ft a benzin ukrán áron. És ha a 60 literes tankot telenyomom akkor az 12000ft míg itthon 24000 szóval lényegében rohadt olcsón kijövök még akkor is ha 300km re lenne.
2011. szept. 17. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!