Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki Angliába ment ki és...

Aki Angliába ment ki és magyar jogsija volt, hogy szokott rá arra, hogy a "rossz" oldalon kell vezetni?

Figyelt kérdés

Vagy külön tanfolyamra kell járni, vagy ez hogy működik amúgy? Lehet, hogy kimegyek au pair-nek majd és van hogy kocsival kell majd a gyerek után menni a suliba. Van 3 éve magyar jogsim, bár egy éve most nem vezettem, mert nincs kocsi.

Akinek van ebben tapasztalata, írja már le, hogy nehéz volt belejönni? :)


2011. szept. 15. 16:53
 1/5 anonim válasza:

Nem kérnek semmit, érvényes magyar papírokkal vezethetsz.

Voltam Skóciában, ahol bérelt autóval életemben először vezettem a bal oldalon. Az első 10 km-en rémület jött rám, aztán már egyre jobb lett és nagyon élveztem a végére. Ha nagy a forgalom, csak menni kell a többiek után. Ha pedig nincs senki az úton, akkor meg mindegy. Egyébként szerintem csak ahhoz kell idő, hogy megszokd az autó bal eleje távolabb tőled. Mondjuk én kimondottan automata váltóst kértem, mert a bal kézzel való váltás még szokatlanabb lett volna, meg ismeretlen helyen is voltam, a navigációt is figyelnem kellett. Esetleg könnyít valamelyest az automata, próbáld ki. Egyszóval van sok gyakorlatod a vezetésben, nagyon könnyen belejön az ember. Ugyanakkor ott fenn északon a közlekedési morál is segített, nem idegesek, beengednek, kultúráltan közlekednek. Londonban talán nem annyira.

2011. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :) Remélem, hogy menni fog!
2011. szept. 15. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj: "az árok mindig a bal oldalon legyen, a többi nem számít!" - mondta egy kolegám aki Angliába járt kamionnal :D
2011. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vezettem kint, de jártam Londonban.


Mielőtt volán mögé ülnél, mindenképpen nézd át az angol kreszt, és már jobb ha most elkezded szoktatni magad a mérföldben való számoláshoz...


Mint említettem nem vezettem kint, de nekem akövetkező jött le:

- átlagosan meg lehet szokni, viszont ha hirtelen kihagy a figyelmed, és pl. egy "jobbkezes" utcánál ösztönből jobbra nézel, abból azért lehetnek bonyodalmak...


Az igazat megvallva én biztos hogy elmennék egy ottani autósiskolába pár iylen "szoktató" órára, főleg a legelső vezetés előtt, és persze elsőre kisebb forgalmú helyen gyakorolni. A legnagyobb veszély szerintem ténleg az, ha egyszercsak hirtelen reflexből a jól beidegződött irányba akarsz nézni...


A körforgalmat is gyakorold, mert abból arrafele nagyon sok van...

2011. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy tényleg az lesz belőle, hogy veszek egy-két órát csak, hogy berögződjön egy kicsit a dolog... :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!