Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véleményetek szerint az...

Véleményetek szerint az idősebb vagy a fiatalabb korú vezetők veszélyesebbek a többi gépjárművezetőre nézve?

Figyelt kérdés

Sokszor elhangzik, hogy a fiatal vezetők száguldoznak, mennyire felelőtlenek és közveszélyesek. De nézzük az érem másik oldalát. Nem egyszer előfordult, hogy a 60-70 éves vezetők megkopott kresztudásukkal, belassult reflexeikkel, és (idős korukkal járó) különböző koordinációs problémáikkal küszködve többször is balesetet okoztak. Én azon az állásponton vagyok, hogy az idősebb korú vezetők akik veszélyesek a többiekre nézve, és 65 felett szerintem már be kéne vonni a jogosítványukat.

Ti mit gondoltok?


2011. szept. 15. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
jaja, az idősek veszélyesebbek, csak azért nem tűnik úgy m a nagy részüknek van annyi önkritikájuk h nem ülnek már autóba...
2011. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindkettő egyaránt. A fiatalok a fiatalos lendületük, tapasztalatlanságuk és állandó bizonyítási vágyuk miatt mennek bele olyan helyzetekbe, amiknek rossz vége lehet. Az idősek pedig természetesen a koruk miatt. (izületi fájdalmak, koncentrálóképesség elvesztése, tompuló reflexek...)


De mindkét "csapatból" van kivétel persze.

2011. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha egy józan fiatal "száguldozik" az még nem biztos, hogy baj. Mert akkor ő számít a forgalomra szembejövő autóval stb...A gond akkor van, ha 2 fiatal száguldozó megy egymással szemben, mert akkor egymás számítását keresztezik. Persze ezt értem a józan, pár év tapasztalattal rendelkező fiatal sofőrre. Sajnos ennél több a teljes mértékben gondatlan, tapasztalat hiánnyal rendelkező fiatal sofőr aki apuci BMW-jét hajtja hatezerrel "mer az enyém azé jobban megy fogadjunk..."és a tudatmódosító szerek alatt álló sofőr.

60-65 év fölött, én is elvenném a jogosítványt, mer egyszerűen annyira tompulnak a sofőr érzékei, hogy életveszélyes tud lenni. Rosszabb látás, lassú reflex stb...

2011. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt gyakran halljuk, és mind a kettő részben igaz, részben nem...
2011. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne általánosítsatok. Sok fiatal nem száguld, és sok öreg jól vezet. Nagyapám 71 éves és jobban vezet mint bárki akit eddig láttam. Arról nem beszélve hogy sok idiótát látok akik nem fiatalok és nem is öregek
2011. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Nemcsak be kéne vonni a jogosítványukat 65év felett hanem gyámság alá is kéne helyezni őket, valami távoli farmra begyüjteni a sok semmirekellőt ,ha nem megy önként lelőni mind! Eszem megáll komolyan!Van erről egy jó southpark rész aki látta tudja...A fiatalok statisztikailag sokkal több és súlyosabb baleseteket okoznak.Nem véletlen hogy a biztosítók akik a profitból élnek ,nem a 20évesnek adnak kedvező kötelezőbiztosítási díjakat.
2011. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Mind a 2 veszélyes, én a fiatalokhoz tartozok. Autót nem szeretem, én motorral száguldozok. Sebesség, adrenalin 4ever:D 18F
2011. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Múlt héten belém tolatott egy vén hülye és még neki állt feljebb rendőrt akart hívni meg ott hisztizett én megmontam neki hogy nekem erre nincs időm és amúgy is ő okozta a balesetet én egy forintit nem fogok neki fizetni.(az én lökhárítómon egy nagyon kicsi karc lett az övé betört, hát igen Suzuki ennyit ér),én elvenném 60 felett mindenkitől a jogsit.
2011. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

én úgy látom, hogy az öregek inkább csak idegesítőek, amikor lassan bénán mennek. de pont sebességükből adódóan nem is okoznak nagy kárt. A száguldozó önmagukat próbálgató fiataloknál viszont óhatatlanul is becsúszik a hiba és olykor ez nagy bajokhoz vezet.


/megjegyezném, hogy ez nyílván általánosítás és nem értelmezhetjük mindenkire/

2011. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több felelősségérzet nélküli "túlzottan bevállalós" fiatallal találkozom napi szinten mint "figyelmetlen vén hülyével".

Mindenképp a fiatalokat tartom veszélyesebbnek a gyorsaság,a rutintalanság és az egyre erősebb,gyorsabb autók okán.

Kevés vénség gyorsul lámpától lámpáig,cikázik a forgalomban vagy húzogatja rá a kormányt a vele párhuzamosan (vagy épp szemben!) haladóra a mellette ülő haverjainak vagy barátnőnek imponálva ezáltal ...

2011. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!