Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Találtam 4 használt alufelnit...

Találtam 4 használt alufelnit ami ET35-ös és elméletileg az én autóm ET38-as a kettöt össze lehet valahogy hozni. Az én autóm: Renault Clio I. Mi a megoldás erre hogy használni tudjam a felniket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 02:51
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Erre nincs megoldás. A gyári ET-től +-10-el térhet el. Ha a tied 38-as és a felni 35-ös akkor 3mm-el lesz beljebb a kerék. (fel sem fog tünni)A lyukosztás és a középfurat a lényeg. A lyukosztásnak mm-re pontosan stimmelnie kell. A középfurat kisebb nem, de nagyobb lehet mint az autó "csonkjának" átmérője. Ha nagyobb akkor lehet hozzá venni úgynevezett tehermentesítő karikákat amit csak beleütsz és már kész is. A felni átmérője ha nem egyezik meg az előzőjével akkor a km óra csalhat. Mikor centírozzák majd a gumikkal együtt akkor csak ragasztott súlyokat engedd meg, hogy felrakják, mert az ütött ronda az alufelnin. Ha tudtam segíteni kérlek nyomj egy zöld kezet. Köszi. :-)
2011. szept. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nyomtam rád egyzöld kezet, de azért az et-s részt kijavítanám. Szval minnél kissebb az et szám, annál közelebb van a sárvédőívekhez...de a többit támogatom h ennyit észre se venni
2011. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj köszönöm, hogy kijavítottál nem is vettem észre, hogy hülyeséget írtam :D
2011. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sárvédőívhez? Micsoda? Az ET szám az a felni középvonala és az agyra felfekvő felület közötti távolság mm-ben.


Az pedig, hogy használhatod-e az attól IS függ, hogy mennyi hely van a nyerged meg a felni között. Láttam már olyan gyári megoldást, hogy 2mm volt. Ha oda raksz egy kisebb ET-jű felnit akkor ott kegyetlen hangzavar lenne.

2011. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel egyéb adat nem áll rendelkezésre így feltételezve hogy a többi paraméter stimmel amit az előző hozzászólók már leírtak ez az ET szám eltérés jelentéktelen tehát a válasz a kérdésedre az hogy simán felteszed az új kerekeket nem fog feltűnni a változás szemmel láthatóan.
2011. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!