Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan használható az üzembent...

Hogyan használható az üzembentartói?

Figyelt kérdés

Ha én üzemben tartóival veszek 1 autót( az átírás elkerülése miatt) akkor én azt ugyanugy vihetem műszakira a forgalmival és a színt is átlehet iratni a forgalmiban?

Mennyibe kerül elintézni az üzembentartótit?


2011. szept. 21. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
viheted, 6000ft lesz az átírási illeték!
2011. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.mindent intézhetek az autóval kapcsolatban?
2011. szept. 21. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, megteheted a felsorolt dolgokat, viszont nem lesz a tulajdonodban, ergó nem adhatod el, sőt az igazi tulaj a fejed felől bármikor eladhatja úgy, hogy nem is tudsz róla!


Üzembentartóival csak megbízható embertől, leginkább csak családtagtól, mástól semmiképpen.


Amúgy 6000 az csak a forgalmi, de az üzemeltető átírásnak is van egy ha jól tudom valami 18 ft* cc költsége (De lehet ezt rosszul tudom...)

2011. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem ezt a 18at én is hallottam majd utána érdeklődök.Igen én is félek etől h bármikor visszaszerezheti az autót rendörséggel akár azzal az indokkal h elloptam ha igazam van?Arra is gondoltam hogy üzembentartói+adásvételi és akkor nem bír mit tenni max azért vesznek elő mert hamisítottuk az üzembentartóit.jól gondolom?lehetséges ez így?
2011. szept. 21. 21:00
 5/13 A kérdező kommentje:
am köszönöm !!
2011. szept. 21. 21:00
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Én voltam az első válaszoló.


Nem egyszerű történet ez.El nem adhatja alólad mert kell egy nyilatkozat az okmányirodába eladásnál hogy te lemondasz az üzembetartói jogról.

www.tura.hu/pdf/nyomtatvany/okmanyiroda/uzembentartoifelbontas.pdf


Ha ez a papír nincs a birtokába semmit nem tud csinálni,csak akkor ha hamisít egyet.

+a törzskönyvet is kérd el tőle,anélkül se tudja eladni kivéve ha bejelenti hogy elveszett és 6000ft-ért kér újat.Ebben az esetben nem tudom kiadják e neki újra a te beleegyezésed nélkül.ha bármi kérdésed van írj és szívesen segítek.

2011. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A tulajdonjog és az üzembentartói két különböző. A tulaj hülye lenne kiadni a kezéből a törzskönyvet, a törzsköny a tulajé, az üzemeltető nem tulaj (esetünkben).


Én úgy tudom (lehet akkor rosszul) hogy a tulaj simán eladhatja attól hogy más az üzemeltető, ugyanis az üzemeltetőnek "semmi köze" ahhoz ki a tulaj.


Uyganaz mint az albérlet esetében a főbérlő-albérlő viszony. A főbérlő bármikor eladhatja a lakást, az albérlőnek semmi joga sincs tiltakozni vagy ilyesmi...

2011. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismét az első!


Világos amit előbb írtál,de én csak így mennék bele hogy törzskönyv ide.

2011. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ja de ahogy előbb te is írtad, a törzskönyvet lejelenti hogy elveszett és kap 6ért újat. Az okmányiroda arról nem fog tudni, hogy jogilag a tulaj nem az üzembentartó, de mégis az üzembentartónál lesz a törzskönyv. A törzskönyv egyenlő a tulajjal. Azt szerintem nem lehet bejegyeztetni az okmányirodában hogy a tulaj nevére szóljon, de ne a tulajnál legyen....


Szóval ha tulaj bemegy hogy elvesztette az okmányiroda ki fogja adni az újat szó nélkül.


Kérdező: most őszintén egy 500-600e ft-os autó esetében miért akarsz spórolni azon az 50e ft-on? Megér ennyit? Én a helyedben nem tenném... Vagy esetleg csak akkor, ha ügyvédnél nagyon utána jársz pontosan mi a szitu...


Látod mi is próbálunk segíteni, de nagyon zavaros már most, pedig még nincs is zűr, gondold el mi lesz ha esetleg mégis lesz zűr... (adja isten hogy ne legyen...)

2011. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondold át megéri-e így megvenni!

Mint ahogy azt már előttem is írták, Te kifizetsz egy csomó pénzt egy olyan kocsiért, ami jogilag nem a tied. Igaz, hogy használhatod, időszakos műszakira elviheted, ideiglenesen kivonathatod a forgalomból, DE nem leszel tulajdonos. Nem vonathatod ki végleg a forgalomból, nem adhatod el, nem adhatod át az üzembentartói jogodat másnak és a LEGFONTOSABB: TE NEM MONDHATSZ LE AZ ÜZEMBENTARTÓI JOGODRÓL.

Az előző válaszoló rosszul tudja, az üzembentartói jog bejegyzését és törlését csak és kizárólag a tulajdonos kérelmezheti.


a költségei: 6000 Ft a forgalmi csere

vagyoni értékű jog : az átírás összegének ( 1890ccm-ig 18 Ft, 1890 ccm felett 24 Ft) 25%-a

2011. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!