Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, ciki a robogó?

Mit gondoltok, ciki a robogó?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. Attól, mert már minden hülyegyereknek lehet robogója (vagy inkább úgy mondom, ahhoz hasonlító lelakott sz*r) általában jogsi nélkül, nem. Venni szeretnék, de én tényleg az utazás szempontjából. Kocsira van jogsim, de egyrészt egy jó kocsi használtan annyi mint újonnan egy robogó és benzinből is többet eszik. A mai benzinárak mellett meg 'egyszemélyes utazásra' szerintem a robogó az, ami a legjobban megfelel.

Két dolog van ami azért visszatart:

1. Sokan lehúzzák/lenézik ezeket a 'jószágokat' azok, akik ÉRTENEK hozzá.

2. Amit már az elején említettem, hogy már minden hülyének lehet, ezáltal sok emberben előítéletek születtek és még az is lenézi aki NEM ért hozzá.

Ti mint gondoltok a robogóról és/vagy a robogósokról? Nyolcadliteres kategóriájút vennék, de nem a nagytestűt, hanem simán azt, ami olyan felépítésű mint egy 50-es, csak a motor benne erősebb/gyorsabb/jobb.


2011. szept. 22. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! Az a ciki, aki szerint ciki :D Szíved joga olyat járművet venni és használni, amilyet akarsz. Számít , hogy egy simsonos 14éves szerint ciki-e? Nem. Másnak akarsz vagizni, vagy praktikusan utazni? 90es évek elején az idomos sportmotorra is azt mondták de gáz ,joghurtos pohárnak csúfolták az idomot, mert ők mz hez voltak szokva. Azóta mindnek volt joghurtospohara :)
2011. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Az a ciki, hogy a sok kis hülyegyerek kibelezi a kipufogót, és éjjel húzza neki a lakótelepen. Párat már megdobáltam.

Én személy szerint nem szeretem a robogókat, magasan van a súlypontja, instabil. De lehet, hogy csak rossz modelleket próbáltam, mert pl a krosszmotorokkal semmi bajom nincs, pedig azok tényleg magasak.

2011. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

B-s jogsival nem vezethetsz 8-ad literes robogót!



Mellesleg szerintem nem gáz a robogó, csak a sok műmájer tizenéves a sport utánzat robogókon.

2011. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jaj persze tudom, hogy nem vezethetek B-s jogsival 125-ös motorokat. :) A1-es jogsim már nemsokára kész lesz.
2011. szept. 22. 16:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha nem ilyen szét tuningolt gagyi, hanem egy minőségi(bb) robogó nem gáz. (pl én ki nem állhatom az 50-es s*ggbosszantókat, de ha egy komolyabb gilera, vagy malaguti jön az utcán azt nem nézem le, mert az valamivel jobb mint a többi... De akkor is én jobban szeretem azoknál a Simsonokat, akár a Puch-okat, stb...) De egy 125-ös meg már kicsit más tészta, a hangja se olyan irritáló légyzümmögés.
2011. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én a sok 14 évest utálom rajta aki büszke arra a kávédarálóra a feneke alatt, amiért egy órát nem dolgozott, és össze-vissza ugrándozik vele a forgalomba mindenféle szabályt figyelmen kívül hagyva merthogy "úgysem kapnak el, nincs rendszámom" és játszák a fejüket a nagy barátaik előtt hogy ők mekkora kemények, na azt utálom.

A robogóval önmagába véve semmi bajom nincs. Mért lenne gáz? Ugyan úgy elvisz A-ból B-be. Ráadásul még gazdaságosabb is mint egy autó. Ha tudsz vele, normálisan közlekedni és nem arra kell hogy vagánykodj a többiek előtt a semmire akkor egyáltalán nem gáz.

2011. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak az első bekezdésével egyet értek. És nem ő dolgozott meg érte aztán üti vágja nem kíméli. Nekem anno igaz, hogy vették szüleim a simsont de az azóta is patika. Hetente 1x törölgettem 40 felé nem mertem hajtani :D


Én nem vennék robogót, egyszerűen beérem egy régi szoci géppel. Az is elvisz A-ból B-be és nekem még nem volt olyan gépem ami ha szépen meg volt csinálva lerohadjon az úton. (Na jó 1x volt, hogy elment a hátsó kerékben a csapágy de ez bárkivel megeshet.) De attól még hazajöttem vele. Most meg már nagyobb gépem van.

2011. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Ciki hát! Na meg azt se felejtsük el, hogy pl. télen, meg szar időben nem tudod használni. Én robogóval normálisan közlekedőt talán 1-2-t látok a 100-ból. De lehet, h optimista voltam xD Akkor már inkább vegyél valami nagyobbat. Legalább a forgalom ritmusát fel tudd venni és ne 40-el szenvedj.
2011. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nyolcadliter-125ccm... az már nem 40el szenved.
2011. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem vennék robeszt, egy normális belekerül 300-ba, annyiból már kapsz egy jó Swiftet, és ne feledd hogy a robogót télen nemigen lehet használni, csak egyedül mehetsz vele(hacsak nem rendszámos de ha rendszámos annyit kell utána fizetni mint egy autónak majdnem), cipekedni nem tudsz rajta, mindig be kell öltözni és a fogyasztás? ha veszel egy gázos Swiftet akkor megeszik 6l-t gázból, olyan áron mintha 3l-t enne benzinből.
2011. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!