Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1997-es f astra dobfék...

Egy 1997-es f astra dobfék belső rajza kéne nekem hogy hogyan helyezkedik el a fékpofa és a rugók aki tud az segítsen! Keresnétek nekem mert én nem találok sehol?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajz, akkor próbáld meg a dobon kívül, egy asztalon összeállítani a fékpofákat. A fékrugók furmányos helyzetét így ki tudod okoskodni. Ha van a fékpofák között automata fékállító, az vissza kell tekerni minimális állásba. A rugóknak a helyükön való beakasztásához ajánlatos fékpofarugó-beakasztó fogó használata, rutinosabb szerelők ennek hiányában megoldják egy kb. 5-6 mm-es csavarhúzó hegyesre köszörülésével. (Nem sima hegyet, nem kúposra kell köszörülni, hanem olyasmire, mint az a palack, amelynek a nyakán két szűkítés van. A vastagabbra kell akasztani a rugót, a hegyét betenni a lyukba, majd lecsúsztatni róla a rugót, hogy bepattanjon a helyére.) Jó játék, de célszerűbb lenne egy szerelőnek szólni, mivel mégis csak a fékről van szó.
2011. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

[link]

Detto ugyanez az F Astrán is! Most G-m van de elötte F volt!És még sok érdekes dolgot találsz itt meg az Opel fórumokon! (egy opelb*zi) :))))

2011. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!