Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyivel fogyasztana többet?

Menyivel fogyasztana többet?

Figyelt kérdés
Ha egy 1.9 TDI motorra egy kamion intercooler-t meg egy audi turbó-t rakatnék fel menyivel lenne több a fogyasztása ?(értelmes válaszokat szeretnék )
2011. okt. 2. 11:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Annyival, amennyivel szeretnéd, hogy többet fogyasszon. Az ECU-t újra kell programozni ennél a beavatkozásnál és a turbónyomás, illetve a befecskendezés szabályozásával pontosan meg tudod határozni, hogy mekkora legyen a teljesítmény, illetve a fogyasztás. Ha akarod, akkor csak 20-25%-kal eszik többet, de ha mindenáron erő kell, akkor az eredeti érték kétszeresét is elkérheti 100 km-en.
2011. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az 1.9TDI az alapból turbós és intercooleres nem ?

Kamion intercoolert elég nehéz lesz rárakni, mert az kb be sem fér a motorházba. Ha nem intercooleres, akkor elég bele valami személyautós, leginkább tipusazonos, mert azt lehet a legkevesebb bütyköléssel beépíteni.

Ez az audi turbó meg elég tág , gondolom nem egyforma a szivarok KKK turbója, meg egy 3.0PDTDI feltöltője ( sem méretben, sem csatlakozásban, sem légszállításban).


Konkretizálhatnád kicsit mi az elképzelésed, mert így feleslegesen fogunk oldalakat gépelni. Ha csak egy intercoolert építessz be egy TDI motorhoz, akkor nem fog nőni a fogyasztásod ( legalábbis a beépítés miatt nem, esetleg a pár plusz lóerő ingerelni fogja a jobb lábad..).

2011. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
azt mondták nekem h egy intercooler-t meg egy audi a4 turbóját rakták bele asszem egy vento-ba és nem 90 lovas lett lényegesen több (oda veri az rx8-at stb ) csak hogy í menyivel eszik többet :S
2011. okt. 2. 14:04
 4/20 anonim ***** válasza:

Az A4-esekben sokféle turbómotor volt, most már csak azt kellene kitalálni, hogy melyik motorról származott a feltöltő...

Az "odaveri az RX-8-at" és hasonló meséket pedig fenntartással kell kezelni. Mondjuk oszd be kettővel, amit mondanak, az kb. megfelel a valóságnak. Azt kellene megkérdezned, aki mesélte neked ezeket a csodákat, hogy mégis ki építette a motort. Az tudna bőven mesélni róla, mert meglehet, hogy egyedi a motor, így nem is lehet megbecsülni, mennyivel fogyasztana többet.

2011. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

azt nem tudom melyik a4 motor volt annyit tok h TDI volt a vento egy scania kamion intercoller-je és egy audi 4 turbó.

Ez most egy külön kérdés lesz :

ha én vento-ra egy nagyobb intercoolert rakok mert turbó-ba egy másikat erősebbet azt úgy meglehet oldani ? nem ezzel a kamionos megoldással ?

2011. okt. 2. 14:39
 6/20 anonim ***** válasza:
Voltam egyszer gyorsulásin,volt egy első generácios 1.6d golf.Mindent levert,még a 6literes camarot is.Azt mondta a tulaja 60l/100km mondjuk jött is belőle a füst mint a gyárkéményből
2011. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
az tudhat akkor valamit fogyasztásilag meg teljesítményileg :D de én lehet hülyeséget mondok meg fikáznak stb de csak egy intercoolert turbót levegőszűrőt meg egy tuningboxot akarok csak rárakatni meg persze hozzá a fékek meg stb nem lesz egy olcsó mulatság de én oda vagyok az ilyenekért :)
2011. okt. 2. 15:33
 8/20 anonim ***** válasza:

Eddig még szerintem senki nem fikázott.

Szóval:

keresel egy VW intercoolert, beépíted. Így magasabb lesz az oxigénkoncentráció ( főleg ha turbónyomást is emelsz) > több gázolaj kell bele. Nagyobb injektorok kellenek, esetleg nagyobb üzemanyagszivattyú. Van már több levegőd és gázolajad, elég több az égéstermék innentől nagyobb szelepek kellenének, vagy egy moddolt vezérműtengely, akkor már ECUt is írni kell. És utána mehet esetleg egy nagyobb turbó. Na itt már eljutottál egy Vento árához :)


Ha valami konkrét dologról akarsz kérdezni, hát kérdezz.

2011. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát ezt a fikázást úgy értettem hogy már olvastam h a gyerek irt ilyeneket mint én és így úgy lefikázták csórót ..nah mind1. ahogy ezt leírtad kicsit bonyolultnak tűnik az egész vagy csak nekem az mert nem nagyon értek hozzá nem ez a szakmám meg nincs/nemvolt aki elmondja mutogassa mindezt nekem..hát ha vento áránál járok amit mondtál és még a fogyasztásom is nagyobb lesz akkor lehet h azt választom h netten találtam egy tuning céget pesten van valahol konkrétan dízel autókkal foglalkoznak meg egy aránylag egy kicsit a benzinnel is hogy ilyeneket csinálnak pl.:

1.9 TDI gyári motorból 160-180 LE 320-360 Nm

2000-as fordulattól van turbó nyomás

Normál használat mellet 5,5-6 liter fogyasztás

csak az árát hogy menyiért csinálják azt nemtudom .. persze csinálnak nagyobb teljesítményt csak én ezzel a teljesítménnyel bőven beérném. neked a véleményed erről ?

2011. okt. 2. 16:07
 10/20 anonim ***** válasza:
Én már láttam 220 lovas 1.9es VW-t is. Nyilván , ha nem nyomod neki, akkor nem nő számottevően a fogyasztás. De akkor minek felhúzni,ha nem nyomod neki? Annak, hogy kegyen? Azért felesleges pénzt beleölni.
2011. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!