Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri diesel autót venni?

Megéri diesel autót venni?

Figyelt kérdés

használtautón a dieselek drágábbak, viszont ha jól tudom kevesebbet fogyasztanak jóval.


Tudnátok valami jót ajánlani ami esetleg diesel és jól is bírja. (autót) az ár teteje legyen mondjuk 1 millió.


Mik a hátrányai és előnyei egy diesel autónak a benzinessel szemben???


2011. okt. 2. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Előny: valóban alacsonyabb a fogyasztása, ha turbós, akkor nagy a nyomaték.

Hátrány: valamivel magasabb az ára, valószínűleg sokat futott, drábább a javítása.


Én nem mernék dízelt venni, főleg 1 millióért.

2011. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem éri meg. Drága a javítása is haverom az sokat szenved a diesel gépével mert mindig van valami nyűgje. Benzinest még mindig jobban megéri. Én autóm több 1 éve nem látott szerelőt szóval bírja is a strapálást.
2011. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jobban megéri a dízeles ha A-B pontig hosszú utakat mész vele.

Városba hidegbe melóba járni meg boltba elugrálni nemigazán jó a dízel. Arra benzines a jobb. Mindnek van előnye hátránya. A dízel keveset fogyaszt beindítod reggel leállítod este nem kopik olyan gyorsan mint a benzines elektronika kompjúter nincs benne. Viszont ha csak városon belül szaladgálnak vele meg hidegen tapossák neki akkor hamar tönkremegy mert az üzemi hőt el kell érnie különben kapút. Az meg fél óra mire átmelegszik. A benzines az bírja ezt csak az többet fogyaszt sűrübben kell felújítani de olcsóbb viszont az alkatrész. Attól függ mire akarod használni..

2011. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy fasza 123-124es mercivel, vagy golf 2 szívódízellel nem lehet mellé nyúlni
2011. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 millió alatt nem lennék benne biztos, mert az öreg dízelekben sok a Km. 2 milla körül viszont már csak azt szabadna venni, ha valaki legalább 10E Km-t autózik.

Nem szabad elfelejteni, hogy sokkal nyomatékosabbak, jobb velük autózni.

Teszem azt ha egy Clioról van szó, sokkal dinamikusabb a 86Le-s 1.5 dízel, minta 100 Le-s 1.4 benzin

2011. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10-15 éves mercit nézegess, legrégebbi C-st, esetleg 190D-t, de ha szereted a régebbi autókat vehetsz egy tipp topp 123-ast de azok vagy erősek de akkor kicsit többet esznek, vagy gyengébbek 200D 55Le 6 lit kb. finoman, 300D 88Le 5 henger :), de kér is 9-10 litert
2011. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem érdemes nálunk 1 milliós autót venni. Hacsak nem presztizsnek kell a gép. Veszel egy 200 ezres gépet, ha azt ellopják, megkarcolják, megtöröd... közel sem buksz akkorát mint egy milliósnál és ezek elkerülhetetlen tényezők ha autózni akarsz. Nagyon autós magazin szerkesztője vallja még ezt csak nézz utána a legtöbbnek öreg autója van. De ha gondoskodsz róla akkor nem hagy cserben. Ha nem akarsz gondoskodni de hajlandó vagy olcsó gépet venni akkor meg suzuki swift
2011. okt. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Főzős Laci ***** válasza:

A Suzuki Swift egy fapados,sz@r,dudva,ócska sebváltójú autó.És jól meg lehet benne halni,mert piszok vékony a lemeze.Motorikusan jók,ám beltér,kényelem az nincs benne.Én most vettem:egy Opel Omega B Caravant,2.2 dízeles.Olajat cseréltettem,szűrőket,meg az adagolót kell 10.000ért megcsináltatni,össz javítás lesz:50.000 ft!

Ára:790.000,és jól fogyaszt,keveset,kényelmes,jó a klímája.Ennyi.

2012. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó, jól döntöttél, szép és jó autót vettél, és azt egy suzukiról nem lehet elmondani amit annyi pénzért vettél volna, közel se ÉR annyit :)
2012. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem volt szép, a Suzuki nagyon jó autó. Egyébként a kedves kérdezőnek azt mondanám, hogy egy Citroen Saxo 1.5 Szivo Dieselt vegyen az kijön 300 ezerből és még marad pénze bőven másra.
2015. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!