Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 éves téligumit feltegyek...

10 éves téligumit feltegyek még egy szezonra? Vagy már nem biztonságos? 4-5 mm futófelülete van.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is az van, ugyan feltettem tavaly, de azt tudnod kell, hogy mivel már kemény, a tapadása kb. olyan lesz, mintha nyárival mennél. Szóval, ha falun laksz és nem akarsz nagy forgalomban közlekedni, csak akkor tedd fel, de akkor is nagyon óvatosan, hatalmas követési távolságokat tartva menj vele.
2011. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
40%
Meg 10 evet kibir
2011. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Én felraknám.
2011. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább vennék egy új garnitúrát, ezt meg eldarálnám nyáron.
2011. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha meg jo allapotban van, mert ne..
2011. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Rakd fel, aztán majd ha elütsz valakit, mutasd meg a rendőrbácsinak, hogy miért nem tudnál időben megállni! Akkor biztos a gumit viszi majd börtönbe helyetted! :)
2011. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs szétrepedezve, és nem jársz 200-al, akkor rakd fel nyugodtan.
2011. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
3 év után már le kell cserélni legyen az téli vagy nyári. Egyrészt ugye kopik, másrészt öregszik, nem teljesen biztonságosak már ilyenkor. Nem kellene autó annak akik nem tudják még a legelemibb biztonsági feltételeket sem teljesíteni, mert a végén még balesethez vezethet. Volt már rá példa, és nem kizárólag csak a gumik végett, és általában nem a vétkes sérül meg hanem a vétlen.
2011. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az utakon lévő autók gumijainak legalább 30%-a 3 évnél régebbi. Gondolj csak bele: vesz egy új autót, új téli-nyári garnitúrát. Ha átlagos évi 15 ezret megy az autóval, akkor a 2 garnitúra leghamarabb 8 év alatt kopik le. Addig tuti nem fogja lecserélni.

Értelek én, de vicces lenne, ha a 3 éves 20E Km-t futott gumikat eldobálnánk.

2011. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem igazad van, én azt tekintettem szempontnak amennyit én megyek egy évben, az pedig olyan 30-40 000 km. 3 év alatt tehát már eléggé megkopnak, tehát gumicsere. Bár én ennyi kilométernél már az autót is lecserélem, de ezt nem mindenki teszi meg persze, akkor viszont legalább a gumik legyenek lecserélve.
2011. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!