Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen az autóm...

Miért indul nehezen az autóm melegen?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy 96 os évjáratú Renult Megane 1.9 D ről lenne szó. Nem birom megfejteni, hogy mi lehet a probléma oka, hátha tudtok nekem segiteni. Az autó hidegen egy izzitás után tökéletesen elsőre indul, viszont amint eléri a 90 fok körüli hőmérsékletet és úgy leállitom a motort, nem tudom elinditani legalább amig vissza nem hűl 80 fokra. Ha olyankor sikerül elinditani és újból 90 fok körül van a hőmérséklet akkor utána közvetlenül a motor leállitása után el tudom inditani. Tehát csak akkor csinálja, mikor megállitom üzem melegen és áll kb 5 percet. Segitsetek, mi lehet vele?
2011. okt. 5. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Roppant fura..

Légszűrőt mikor cseréltél?

2011. okt. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, körülbelül 2 hónapja. :/
2011. okt. 6. 11:20
 3/4 turbopocok ***** válasza:
Az injektorok, vagy az adagolóelem illesztési hézagjai megnőttek a kopás által. Mikor hideg a motor hideg a gázolaj is, és nagyobb a viszkozitása, így a megnövekedett réseket is tudja tömíteni. Mikor felmelegszik a motor, a gázolaj "folyósabbá" válik csökken a viszkózussága, így a tömítési képessége is, tehát ugyan azon a fordulaton, kisebb nyomás épül fel az adagolóban, és lehet hogy nem éri el az injektorok nyitónyomását.
2011. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 turbopocok ***** válasza:

Utánanéztem, Bosch VE adagoló van a kocsidban.

Bármelyik Bosch Car szervíz elvállalja az adagoló felújítását, és még garanciát is vállalnak rá.

2011. okt. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!