Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony fordulaton való...

Alacsony fordulaton való vezetés megöli a motort?

Figyelt kérdés

pl. városban 50. 5be 1300-1500 rpm, tehát az káros a motorra nézve?

(alacsony fogyasztás miatt vezettem eddig így,de túlzás hogy jó, eddig vagy 10ezer km et vezettem szóval kezdő vagyok)


2011. okt. 6. 21:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amúgy 307.es 1.6 benzines a páciens (egy autószerelő ismerősöm azt mondta nem igazán szereti a városi tötymörgést)
2011. okt. 6. 21:11
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem semmi baja nem lesz a kocsidnak, ha "csak" 1300-1500-as fordulaton használod... De majd megkérdem a nagybátyámat, aki szerelő...
2011. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg. 50-ig gyorsíts 3-asban, ott 4-es és tartsd a sebességet.
2011. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony fordulaton, magas sebességfokozatban nem jó játék haladni. A motor alig pörög, kicsi az olajnyomás, de terhelés van bőven. A szívó benzinmotorok lent jellemzően nyomatékszegények, így nem jó nekik, ha így kell erőlködniük. Ennél a motornál célszerű lenne kicsit magasabb fordulatot tartani.

Persze ez mindig a helyzettől függ: ha úgy néz ki, hogy huzamosabb ideig tudsz 50-nel haladni és nincs semmi nehezítés (emelkedő, nagy teher), akkor lehet tartani ezt az alacsony fordulatot. Viszont ha gyorsításról van szó, az ilyesfajta csörömpölést hamar megunja a motor.

2011. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Rossz a motornak. Ha még egy bivalyerős, nyomatékos dízellel tennéd, talán nem lenne baj, de az 1.6-os benzinesnek szerintem nem tesz jót. Nekem 1.4-es benzinesem van, városban mindíg 4.-be teszem a váltót 50-nél, csak akkor van 5.-be ha véletlenül ott felejtem. Persze ez autófüggő, hogy melyik mennyire szereti, vagy bírja, illetve gondolom váltóáttételtől is függ. Bizti van olyan benzines amelyik vígan elmegy 5.-ben 50-el.

De az alacsony fordulaton autózás árt a motornak mert van minden sebváltó fokozatnak egy bizonyos "egészséges" sebessége, ami alatt fulladozik erőlködik, fölötte meg túlságosan pörög (sokat fogyaszt a motor) Ezt kell megérezni (megtanulni) és akkor optimális lesz a fogyasztásod is.

Üdv.

2011. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
1,1-es fiestával szoktam menni 50-el 5.-ben, de csak akkor, ha a sebességet szinten kell tartani. Emelkedőn, városban, rövid távon nem. Régi a járgány, lehet hallani a hangján is, mikor jó neki az 5-ös, és mikor kéri a visszakapcsolást.
2011. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
abszolút nem jó a motornak...nincsen se nyomaték se erő csak a nagy terhelés...esetleg lejtőn belehet 50nél tenni egy 5.et. és nagy tévhit hogy minnél alacsonyabb fordulaton van a kocsi annál kevesebbet eszik:) a jó fogyasztás érdekében intenzív gyorsítás(nem tiltásig meg nem 5-6ezerig inkább olyan 3-4ezerig) aztán egyenletesen megpróbálni tartani a sebességet:) de ezt egy híres rallypilóta is megmondta már:)
2011. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem városban kihagyom az 5-t.
2011. okt. 7. 12:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát lényegében ha csak tartod vele a sebességet akkor semmi baja nem lesz mert nem erőlködik a motor. Viszont gyorsítani magasabb fokozatban alacsonyabb sebességről nem előnyös, mivel a nagyobb "robbanások" az égéstérben jelentősen leterhelik a főtengelyt ami ráadásul nem is tud hamar felgyorsulni köszönhetően a magas fokozatnak.


Hasonló a helyzet például a hálózati 50hz-et használó villanymotorok indításánál, ahol az indítóáram nagyon magas, majd mikor megközelíti a névleges fordulatszámot akkor beáll egy konstans alacsonyabb áramfelvételre.

2011. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz.
2013. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!