Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf III vagy Opel calibra?

Golf III vagy Opel calibra?

Figyelt kérdés

Az első autom megvásárlása előtt állok és nem tudom mi lenne a legjobb választás. E két auto közt vacilálok, szerintettek melyik lenne a jobb választás?

17/F


2011. okt. 9. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mire kellene az autó?

Ha az a cél, hogy a középiskola előtt villogj vele és az évfolyam legjobb bukszái veled vitessék haza magukat, akkor a Calibra jobb. Látványos kupéformája van, itthon még mindig sportosnak tartják. Csak az a baj, hogy a hazai Calibrák túlnyomó többsége rettenetesen szét van hajtva, többször törtek és ízléstelenül alakították át őket. Van persze szép állapotú is, de az túl drága első autónak. Ja, és nem árt megjegyezni, hogy a Calibra nagy tengelytávú, túlnyúlással bőven megáldott, de nem könnyen belátható autó. Könnyű odaverni parkolásnál.

Ha inkább szaladgálós, használós autóra vágysz, akkor a 3-as Golf tűnik jobbnak: nem annyira izgalmas, nincs olyan kultusza (kivéve a boyracerek által már rég szétvert GTi-ket és a csillagos égig felhúzott, kormoló TDI-kel), de izgalommentes, jól használható autó. Ezek közt több a megkímélt példány, jobb eséllyel foghatsz ki olyat, ami nem fog meglepetésekkel szolgálni, csak sokáig gond nélkül szolgál majd.

2011. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igazából a 3-as Golf szar a Calibra meg hülyegyerek autó ha mindenképp ezen a vonalon szerentél autót akkor inkább vagy egy 2-e vagy egy 4-es golf szerintem a 3-ast semmiképp se sok gond szokott velük lenni.Nem írtad mennyi pénzt szánnál rá,mekkora motorral,mire használnád kicsit több infó kéne ahoz hogy megfelelő autót ajáljanak itt neked.
2011. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

500 ezrem van rá kb.

arra kéne hogy leszaladgálja ide oda , bulizni menni stb.

a golf megbízhatbnak tűnik valóban, de a calibra sokkal szebb, viszont tetű sokat eszik..

2011. okt. 9. 15:27
 4/16 anonim ***** válasza:
A Vento nem tetszik?
2011. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az neeem :S
2011. okt. 12. 18:17
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem a vento jobb, amugy ha választani kell akkor g3 inkább mint calibra, és milyen motorral szeretnéd?
2011. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ugye calibrábol csak 2 ezres van.. golfnál is itt körül gondolkodtam de 1.6nál semmi képp se kissebbet
2011. okt. 16. 15:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Calibrából van 2.5-ös is.

A kérdésre válaszolva:

Nekem Calibrám van és 100%-ig elégedett vagyok vele. Igaz gyári állapotú, megkímélt példányról beszélünk és az elnyűhetetlen C20NE motor van benne (116 LE). Ha kifogsz egy ugyancsak megkímélt állapotút (C20NE motorral a legmegbízhatóbb) és rendesen karbantartod nemlesz vele gond! Persze apróbb hibák néha még ígyis előfordulhatnak dehát ez a régi autók velejárója. Összegezve: Calibra 4ever!:D

2011. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

úgy tudtam hogy a 2.5-ek az utána beépített vectra motorok.

nekem is nagyon tetszik az autó de a fogyasztása a leghúzósabb. eddig én 4x4eseket néztem és azzal van ellég baj azt mondják. de ha a 116LE-s tényleg ennyire jó akkor nem kérdés..:D

2011. okt. 16. 16:51
 10/16 anonim ***** válasza:
tudtommal a 2.5ös V6 csak calibrákban volt
2011. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!