Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit ártok ezzel a motoromnak?

Mennyit ártok ezzel a motoromnak?

Figyelt kérdés

Most cseréltem le a motoromat (CBR600),de sajnos már nem tudom használni,így elteszem télire.


Az előző tulaj idén nem használta,így a szezonban nem is volt olajcsere.


Jelentős kárt tesz a motorban,ha télire benne hagyom a kb 2 éves olajat és csak tavasszal cserélem le?


Olvastam mindenfélét,hogy a savas fáradtolaj megmarja a csapágyakat,stb.


2011. okt. 9. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg ha nem használod akkor hagyhatod benne. De szerintem 2 hetente índítsd be mert nem tesz neki jót ha egyhelyben áll/nak a dugattyúk.
2011. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az sem tesz neki jót, ha kéthetente 3 percre beindítod, aztán mire éppen kezdene langyos lenni leállítod.

Szerintem a jövő héten még lesz 14-15 fok, menj vele pár km-t hogy üzemmeleg legyen, cseréltesd/cseréld le az olajat, nézd meg a hűtőfolyadékot és utána tedd el télire a motort. Szokás kivenni az akksit is és fűtött helyre tenni, vagy legalább fagymentesre.


A kéthetente pár perce beindítás azért nem célszerű, mert a kipufogóban és mindenhol lecsapódó pára és égéstermékek csak jobban korrodálnak. Ezért célszerű üzemmeleg állapotig járatni és csak utána leállítani. Ezt viszont a garázson belül nem nagyon lehet kivitelezni.

2011. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
cbr 600f vagy rr?
2011. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem baj.

Bár az olajnak van egy olyan tulajdonsága hogy összegyűjti a vizet a levegőből. Indícsd be havonta kéthavonta és járasd egy kicsit. a 90C fok üzemihőn kipárolog az olajból a víz mint a teáskannából. Ennyi a víztelenítés. Utánna nem eszi mg a rozsda jól ellesz a régi olajjal is.. :)

2011. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kérdező, mindent úgy csináld, ahogy leírtad!


a fáradt olaj tény, hogy nem jó, de az olaj, ami most 2 éves, az még bőven jó!

akkor sem lenne szabad bajának lennie, ha nem cserélnéd, de az úgy a legjobb, ha tavasszal majd cseréled frissre


egyébként, mintha úgy tudnád, hogy szezononként kell cserélni az olajat... hát ez egyáltalán nem így van, sokkal-sokkal többet is kibír az olaj


téli járatás pedig nem kell, az akksit vedd ki, és tedd fűtött helyiségbe, bár így is le fog merülni valószínűleg, bár még mindig jobb, mintha a hidegbe hagynád

2011. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!