Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a kocsim?...

Miért nem indul a kocsim? Please help. Csaj vagyok, nem értek úgy a kocsikhoz.

Figyelt kérdés
Van egy 86-os Seat Ibizám. Tegnap este jöttem hazafele,beálltam a pirosba,szépen járt az alapjárat,zöldnél meg akartam indulni de elkezdett rángatni a kocsi,és lefulladt. Félretoltam,vártam egy kicsit utána újra beindult,hagytam járni a motort pár percig,aztán elindultam.Mentem kb 300-400 métert,és megint kaptam egy pirosat,szépen járt a kocsi,aztán elindulásnál megint rángatott és leállt.utána már nem is indult be,sőt,mikor próbáltam beindítani meg se nyikkant. Néma volt,még az a próbálkozó pöfögés se volt.Kb 1 órán keresztül álltam felette,megnéztem az aksit,a kábelt ami a rotornak adja az áramot,ezek mind jók voltak,benzin is volt benne....igaz a rotor ami a gyertyáknak adja az áramot,feszes volt,nem bírtam pörgetni szabad kézzel...szerintetek mi lehet a baja?
2011. okt. 11. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Most holvan a kocsi? Próbáltad azóta indítani?

Önindító forgatta vagy már az sem?

Kézi szivatós még? Próbáltad padlógázzal is indítani, mennyi ideig indítóztál?

Így látatlanba elég nehéz lesz megoldani.

2011. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Itthon van a kocsi,igen kézi szívatós,igen próbáltam padló gázzal.A motor,önindító nem csinál semmit. Áram van,villogni tud a kocsi, de még próbálkozni se próbálkozik a kocsi hogy beinduljon...forgatom a kulcsot és és néma....a gyujtást ráadja,de a vrum-vrum-vrum sehol. :S
2011. okt. 11. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az önindító se teker akkor lemerülhetett az aksi annyira hogy már indításhoz nem elég de az lámpához még igen.

Kipróbálhatod hogy felkapcsolod a lámpát és úgy indítasz ha rossz az akksi akkor amig indítózol elalszik majd a lámpa.

Ha így lesz akkor próbáld meg feltölteni az akkut és úgy újra próbálni.

2011. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mi lett, meg mi volt a gond.

Van vki aki meg tudja javítani?

Nekem van egy régi skodám úgyhogy szívok vele rendesen én is. Csak azokból az ismereteimből próbáltam segíteni, de úgylátom azért értesz hozzá elég jól. Sok fiú már be se tudna indítani egy ilyen régi kocsit.

2011. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Indulásnál azért rángatott, mert nem volt összhangban a kuplung és a gáz adagolása-elvétele stb. Ez tanulóvezetői hiba, ha nem vagy már az, akkor nem tanultad ezt meg jól.

Az hogy inditásnál semmi reakció az autó részéről, az meg sztem akkumlátor-probléma.

2011. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem eldugult az üzemanyag rendszer valahol vagy a gyujtás romlott el(gyertya,gyertyakábel...) + lemerült az aksi
2011. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha semmit sem reagál indításra (nem akar tekerni az önindító), akkor először azt kellene orvosolni (pl. akksitöltés). Ha ez megvan és nem akar beindulni vagy ugyanazt csinálja amit a korábban a kereszteződéseknél, akkor tovább kell keresni, én mondjuk a gyújtással kezdeném a hibakeresést.
2011. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sz levi válasza:

helló tudom hogy ez nem ide tartozik de ehhez kapcsolódik:


[link]

2012. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!