Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebességben vagy üresben...

Sebességben vagy üresben fogyaszt kevesebbet az autó ha lejtőn gurul?

Figyelt kérdés
Én azt hittem ha üresben van akkor mindenképpen kevesebbet eszik, de 1-2 irányból fordítva hallottam és érdekelne az igazság. Fiat Punto 1.2 es benzines.
2011. okt. 14. 11:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha üresben motorfékkel gurulsz akkor az injektoros autóknak nulla a fogyasztása, ha üresben akkor alapjátai a fogyasztás. Na de ha egy egyenes lejtőn gurulsz ami után szintén egyenes sík útszakasz van, és ezen gurulsz végig üresben akkor tovább fogsz gurulni és így talán még meg is takarítasz vele valamennyit, bár egy ilyen kis tömegü autónál nem számottevő.

Na de ha te kamionos lennél ,és levennéd a megtakarítást akkor sík úton is nyugodtan guríthatnád üresben a gépet ,mert kilométereket képes gurulni, főleg rakottan.

2011. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 David82 válasza:
Egy emelkedőn felfelé (például egy hídon) általában 3-mas fokozattal szoktam felmenni, lefelé menet meg berakom negyedikbe. Ha folyamatosan ötvennel haladsz, akkor felfelé hármas, lefelé négyes sebességfokozattal lehet menni, de ez autótól függ.
2013. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Bajer ***** válasza:
A modern kocsik sebességben semennyit, a régi karburátorosok üresben alapjárati mennyiséget, sebességben többet. A modern diesel motoros kocsik szintén sebességben semmit, a régiekben meg van röpsúlyos regulátor ami bizonyos fordulatszám felett mechanikusan kisebbre szabályozza az adagolást, de azoknál is inkább üresben alapjáraton kisebb a fogyasztás. A Punto sebességben takarékosabb.
2013. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem írtál évszámot, egyébként én nem vagyok biztos benne hogy injektoros lenne a Punto
2014. nov. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..
2015. szept. 30. 12:16
 16/16 anonim válasza:
0%

Nem érdemes motorféket használni lejtőn, főleg nem abban a fokozatban amiben felmentünk rá, ugyanis nagyon hamar meg fog állni az autó, vagypedig gázt kell adni ami igazán növeli a fogyasztást.


Legjobb legurulni üresben. És utána még mindig marad lendület.


A fékezős indoknak sem látom értelmét. Egy adott sebességgel ugyanannyi a féktáv függetlenül attól hogy azt motorfék/gázadás kombinációval vagy gurulással érted el.

2022. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!