Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri nagyobb teljesítményű...

Megéri nagyobb teljesítményű akkumulátort venni (44kw helyett 60-asat) egy Opel Astra F autóba?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
44kw?Valamit elnéztél.
2011. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a kw lehet hogy Ah:D:D:D bocsi
2011. okt. 16. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
az attól függ...mivan ha a generátor nemtudja azt tele termelni? átkell nézni az egész elektromos rendszert hogy miként viselkedne..pl ha már haldoklik a generátor hiába veszel bele nagyobb töltéstároló akksit:)
2011. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Generátort meg nyilván csak autószerelő tudja megfelelően ellenőrizni ugye? és akksit bekötésnél semmi extrát nem kell csinálni? tehát felöltés akksinak vagy ilyesmi. Szimplán beszerelem és megyek?
2011. okt. 16. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint mindennek, az akksiknak is megvan a maga tudománya, ez sem annyira egyszerű mint amilyennek látszik.


Egyrészt én inkább nagyobbat vennék mint kisebbet, az astra-ba szerintem kicsi a 44-es. Másrészt kérdés hogy van-e otthon akku töltőd, gondolom nincsen.


Az akku kiválasztásánál nagyon sok szempontot kell mérlegelni:

- teljesítmény (én inkább a 60-asra szavaznék. Alapból 54-eset mondanék, a 44 viszont sztem túl kicsi)


- indítóáram: ez nagyon fontos: mekkora indítóáramot tud leadni: ha van egy nagyobb teljesítményű, de kisebb indítóáramos, azzal nem sokkal vagy beljebb, ugyanis az indításhoz a nagy indítóáramos akku kell!


- akku márkája: Exide, Varta, stb... (én exide-t vennék ha most arra kerülne a sor. Kicsit drágább mint a többi, de elvileg jóval tartósabb is)


- akku típusa: zselés, gondozásmentes, stb...


- polaritás: melyik oldalon van a + és -


- fizikai méret: mekkora az akku mérete mm-ben, befog-e férni a jelenlegi helyére...


És igen, Ah-ban mérik, a kW az az autó teljesítményénél van, nem az akkunál :)


Ha van otthon töltőd mindenképpen megéri a nagyobbat venni, és néha otthon feldobni a töltőre. Ha nincs, akkor talán jó a kicsi is, de a kisebbnek jellemzően az indítóárama is kisebb... Amennyivel kisebb a kisebb, annyival sztem nem olcsóbb. 1-2 ezren nem éri meg spórolni (szerintem).


Van olyan akku is, amelyik pl. jobban viselkedik hidegben, jobban bírja a hidegindítást.

2011. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincsen akksi töltőm otthon de nem is kell sűrűn tölteni egy autó akkumulátorát nem? Még olyat hallottam hogy utántölteni valami folyadékkal pár év után, az hogy megy? Nem fogok spórolni rajta, 60-asra gondoltam!:)
2011. okt. 17. 10:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbat lehet. Ezt már egyszer kiveséztük. Egy másik kérdésnél megtalálod.
2011. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nem is kell sűrűn tölteni egy autó akkumulátorát nem"


Te láttál már olyan mobilt aminek az akkuját folyamatosan csak használod, de sosem töltöd? Az akku fogalmában benne van, hogy tárolja az energiát, de néha illik felölteni is. Ha az autóval sokat mész, akkor menet közben valamennyit visszatölt. Ha keveset mész akkor kevesebbet fog visszatölteni értelemszerű módon...


Vegyél gondozásmentes akkukat, már vannak ilyenek, meg mindenféle ilyen zselés csoda...

2011. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!