Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1,2 vagy 1,1 s 55...

Ó-szilva kérdése:

Fiat Punto 1,2 vagy 1,1 s 55 1998 most vettem és olaj cserét akarok rajta csak azt nem tudom h milyet vegyek bele. Milyen olaj jó hozzá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A fiat a Selénia olajat szereti a legjobban, de annak minimum 4000 literje. vegyél vele Total 10w40-et, sok bajod nem lesz vele.
2011. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1.1 es fiatom van! A Selénia az egy hulladék olaj! Motorfűrész lánc olajozásra ESETLEG alkalmas!A Total viszont valóban jó,de az AGIP-ot is szereti! 10w-40!
2011. okt. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 turbopocok ***** válasza:

Hogy a motorolajgyártók és az instant szakértőktől kapott információdzsungelt meg tudjuk kerülni, szerencsére létrehoztak egy teljesítményskálát.

Szinte minden motorolajat bevizsgál az API(American Petroleum Institute) és a SAE(Society of Automotive Engineers).

Ennek az eredményét a motorolaj hátoldalán lévő cimke alsó sarkában apró betűvel tüntetik fel, pl: API/SAE sl/cf

ahol az "s" a benzinmotorra, a "c" a Diesel motorra utal, az azt követő betű pedig a teljesítményszint abc sorrendben.

A 93 és 99 között gyártott 1,1 es 55LE-s 176A6.000 és a 176B2.000 motorkódú fiat puntokhoz SH szintű olajat írnak elő, közép-európai időjárási körülmények között 10W/40 viszkózusságút. Ezen a 2 betűn, és a viszkozitáson kívül semmi nem számít, mindegy mi a márkája, milyen színes a cédulája, mennyire drága, mennyien használják.

2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak! Amit leírtál ez igaz! DE! Én egyszer tettem bele Selenia olajat,éshideg motornál a kocsi hangja olyan volt mintha két villáskulcsot hagytak volna a motorba úgy csörgött vele! a másik pedig az hogy kb 3000 km alatt megevett belőle egy litert!!!!!!!! Azóta vagy Agipot vagy Totalt teszek bele és nincs ilyen gond! Szerintem ez nem véletlen! Hozzáteszem melóba járok a kocsival,nem hajtom ki a belét szóval normál körülmények között van használva! Akkor most hogy is van ez???
2011. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 turbopocok ***** válasza:
Ha a teljesítményszintben hozzávaló olajjal művelte ezeket az autód, akkor ebben a témában már a Fogyasztóvédelmi Hatóság a kompetens.
2011. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyire hamisitanák vagy mi?? Pedig még csak hígabb sem volt,szóval semmi jele nem volt hogy gagyi! Már mind1 többet nem teszem az biztos!
2011. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez csak annyit jelent, hogy sosem volt pénze SelÉnia olajat venni, inkább megvette bele a teszkós viájpíkár olajat. gondolom a hidrotőkék is szarok voltak az autójában, és az olaj is túl vékony volt, amit vett. A Fiat gyári olaja a SelÉnia. az én fiatom csendesebben jár vele, mint bármelyik más olajjal.
2011. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Hát most akkor legyen agip?vagy total?vagy...??
2011. okt. 20. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:
tegyél bele total olajat.
2011. okt. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tegnap 18:37! Csak egy pár szó ha már jobban tudod az anyagi helyzetemet mint Én magam! az egyik az hogy a kocsiban akkor kb 90.000. km volt,a másik hogy fiat autószalonban dolgozom,és a szervizbe a szemem előtt tették bele az általad nagyrabecsült Selenia olajat! sosem sajnáltam a kocsitól a jó olajat! Lehet hogy a kocsimmal van a baj,de szerintem ez nem igy van! Sz*r az olaj! ennyi!
2011. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!