Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktak acélfelnit centírozni...

Szoktak acélfelnit centírozni mielőtt felteszik?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem új felnit új kerekekkel. Ahonnan vettem ott tették is fel nem is volt vele semmi baj. Azóta elköltöztünk onnan és a kérdésem az lenne, hogy most is el kell vinnem gumishoz kicentírozni a felniket? Vagy azt nem szokták? Nem tudom nem értek hozzá!

Válaszokat előre is köszi


24/L


2011. okt. 20. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden gumiátszereléskor (defekt, téli-nyári átállás) újra centríroztatni kell a kereket, a gumival együtt. Ennek díja általában benne foglaltatik a szerelés díjában.
2011. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az úton található sok kátyú miatt szinte biztos, hogy ki kell centírozni. Kb 700ft/db
2011. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ácsi!Ez így picit értelmetlen.Felnit kerekekkel nem tudsz venni.:)

A felnit és a rajta lévő gumiabroncsot nevezzük keréknek.

Ha csak egy szett felnid van és azon cserélgeted időszakosan a gumikat,akkor természetesen minden szerelésnél kell centírozni.

Ha van külön téli-nyári kerék szetted (tehát felnire szerelt téli gumik),akkor a kerékcserénél nem kell centírozni.Azt az első gumiszerelésnél megcsinálták.

Természetesen ha érzed,hogy nem stimmel valami,akkor meg kell ismételni ezt a manővert.Pl ráz a kormány,félre húz az autó vagy hasonlók.

2011. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi köze a költözésnek a centírozáshoz?
2011. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a régi gumisnál "add ide, mi elintézzük" rendszer volt, most meg nem biztos, hogy erről van szó.

Mikor a felnire gumit szerelnek, szokták centrírozni. Ha nem teszik, akkor eléggé szakszerűtlen a műhely. Mikor az acélfelnidet a gumival együtt megvetted, centrírozták, úgy kaptad meg.

Ha most nem az a kerék van rajta és fel szeretnéd szerelni, akkor annyit kell tenned, hogy - akár otthon is - lecseréled a négy kereket. Valószínűleg nem lesz velük semmi baj. Ha viszont azt érzed, hogy remeg a kezedben a kormány, akkor el kell fáradnod a gumishoz, ahol - megfelelő összegért cserébe - kiegyensúlyozzák a négy kereket, aztán nem lesz vele több gond.

2011. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ki kell. Én is most reggel voltam gumisnál a tavaly vett felnikkel és gumikkal mentem oda és mondták hogy centírozni kell hogy használható e vagy sem
2011. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen van külön acél felnim amin téli gumi(tavalyról,gumis tette fel, centírozta és teljesen szuper volt) van és alu amin a nyári van most. Csak azt em tudtam, hogy ez minden éves dolog vagyis, hogy minden cserénél kell, vagy csak mikor a felnin cseréltetsz gumit! :)

És annyi köze van a költözéshez, hogy mondjuk nem fogok 100 km-t utazi azért h visszamenjek megkérdezni meg megcsiáltatni, ha esetleg szükség van rá. De meggkaptam az értelmes válaszokat a kérdésemre. Feltetetem és ha ráz akkor irány a gumis! Köszönöm a használható valaszokat! Szép estét!

2011. okt. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!