Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell odafigyelnem? A...

Mire kell odafigyelnem? A fagyallot hova kell toltenem?

Figyelt kérdés

Tavasszal vettem munkaba jarashoz egy regi Renault 19et, de eddig ezzel nem kellett foglalkoznom, h mi ujsag van a fagyalloval.

Mindig csak hallottam, h igy fagyallo, ugy fagyallo, valaki segitene pontosan hova?

Iletve ha nyari ablakmoso van benne, h szedjem ki?


2011. okt. 20. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fagyállót a benzintankba a szélvédőmosót a pollenszűrőbe.Ne haragudj de hogy kaptál jogsit?
2011. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

10 evvel ezelott volt, igy nem igazan emlekszek mar.

De jo lenne, ha a kerdesre is valaszolnal.

Mert en ugy tudom, h csak a szelvedomosoba kell, amibe most nyari van.

Kell meg mas hova is

2011. okt. 20. 18:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahova a nyári szélvédőmosót is töltöd. A nyári maradhat benne,és önts rá egy kis télit. Működőképes az autó hogy ilyen alapvető dolgokat sem tudsz? Hogy tudod karbantartani?
2011. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mondták-e, de most megsúgom: a motorban van hűtőfolyadék. Ott kering a hengerek körül, a hengerfejben és ez vezeti el a sok-sok hőt, ami termelődik.

Ez nem víz, mert a víz 0 fokon megfagyna és szétrepesztené a blokkot. Itt fagyálló hűtőfolyadékot használnak, ez glikol és desztillált víz keveréke. A tél beállta előtt ezt is érdemes ellenőriztetni, mert meg lehet úszni egy motorfelújítást (a fagydugók ugyanis nem mindig segítenek).

Nem biztos, hogy rögtön ész nélkül borítani kell befelé a fagyállót a hűtőbe, előbb egy refraktométer nevű eszközzel meg kell vizsgálni, milyen a hűtőközeg fagyáspontja. Ha olyan -20-25 °C körül vagy alatta van, tökéletes, ne aggódj miatta.

Ha túlságosan magas (-10 °C fölött már nem biztonságos) vagy rettenetesen koszos a hűtőfolyadék, akkor cserélni kell. Leengeded a folyadékot, kitakarítod a hűtőt (és a fűtőradiátort is), majd feltöltöd új fagyálló hűtőfolyadékkal, amit otthon is meg tudsz keverni. Ehhez főleg a hűtő és a motorblokk leeresztőcsavarjaira, illetve a hűtősapkára és a kiegyenlítőtartály sapkájára lesz szükséged.

(illetve légy szíves, használj ékezeteket, ha megoldható, mert így nehéz elolvasni, mit is szeretnél)

2011. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Olajcsere, szűrőcsere meg a kerekekbe lett fújva mikor megvettem.

Azóta meg nem mentem vele annyit, h ismételni kellene.

Most meg nyári gumi lett cserélve télire meg ez rémlett, h figyelni kell a fagy miatt.

Neten nem találtam semmit ezért jöttem ide, gondolom ti se magatoktól álltok neki ahhoz, amihez nem értetek, hanem utánajártok.

Szal nem értem mi ez a nagy felháborodás..

2011. okt. 21. 11:00
 6/11 A kérdező kommentje:

Olajcsere, szűrőcsere meg a kerekekbe lett fújva mikor megvettem.

Azóta meg nem mentem vele annyit, h ismételni kellene.

Most meg nyári gumi lett cserélve télire meg ez rémlett, h figyelni kell a fagy miatt.

Neten nem találtam semmit ezért jöttem ide, gondolom ti se magatoktól álltok neki ahhoz, amihez nem értetek, hanem utánajártok.

Szal nem értem mi ez a nagy felháborodás..

Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat!

2011. okt. 21. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne sz@rozz a hűtőfolyadék bemérésével.Veszel Auchanba vagy Tescoba olyat ami -40 fokig jó azzal el vagy egész télen.Nehogy elmenj autószerelőhöz és kevertess magadnak mert nagyon át fog b@szni ha észreveszi milyen antitalentum vagy.A hűtofolyadék leeresztéséhez találsz egy csavart valszeg a hűtõtartály alatt.Ha nem találod ne kínlódj,szedd le lent a csövet ami a tartályhoz megy.Fenn vedd le a kupakot,hogy levegőt kapjon.Ha kiürüit öntsd bele amit vettél.Aztán légtelenítés és kész is.
2011. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért én átgondolnám ezt a "leveszed a tartályhoz menő csövet" című sztorit. Biztos, hogy a kiegyenlítőtartályba vezető csövön át, ami a hűtőrendszer két majdnem legmagasabb pontját (hűtősapka és kiegyenlítőtartály, a fűtőradiátor néha feljebb van) köti össze, ki fog folyni az összes hűtőfolyadék? Célszerű inkább a leeresztőcsavart megkeresni vagy ha nagyon nem megy, akkor a hűtő alsó csövét leszerelni. Ekkor a hűtőből eltűnik a víz, de a motorblokkban és a fűtőrendszerben azért még maradhat...
2011. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért annyi talán nem marad benne,hogy totál felhigítsa a -40 fokig érvényes folyadékot.Még -30 sincs télen.Szerintem.
2011. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy felhígítja, hanem az, hogy koszos, vízköves, barna létyó marad a hűtőrendszerben. Egyrészt így ha ki is takarítaná a hűtőt (mert ugye a hűtőfolyadék cseréjekor mindig kitakarítjuk a hűtőrendszert is, ráfér), akkor is hamarabb lenne újra használhatatlan, másrészt ha keveredik a tiszta hűtőfolyadék a barna trutyival, akkor nehezebb észrevenni a meghibásodásokat. Ha például a tiszta, új folyadék kezd zavarossá válni, akkor még a fehér füst előtt lehet gyanakodni a hengerfejtömítésre, de ezt a barna lötty esetén nehéz észrevenni... A fűtőradiátor pedig előírásszerűen cserélt hűtőfolyadék esetén is érzékeny pont, de ha folyamatosan koszos lé kering benne takarítás nélkül, akkor bizton lehet számítani a szokásos rémtörténetekre.
2011. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!