Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az előnyei, illetve...

Mik az előnyei, illetve hátrányai az automata váltónak?

Figyelt kérdés
Jó az automata váltó, vagy inkább manuális váltóval szerelt autót vegyek?Te vennél automatát? BMW 3-as sorozatban gondolkodok (2002-es évjárattól).
2011. okt. 22. 13:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%

előnyei?: kényelmesség...

hátrányai?: magasabb fogyasztás+ha valahol elszarja magát az autó,onnantól kezdve vontatás van (nem lehet tologatni)


Sokkal nagyobb vezetési élményt az amikor te váltasz(a te kezedben van az irányítás)! Én konkrétan vadonat új kocsit ezért sem vennék (tele hűhó csuda elektronikával ,és a számítógép irányít)!

2011. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

Előnye, hogy kényelmes.

Hátránya egy bizonyos km után a szervizelésnél van.

A fogyasztást az új váltók , már nem dobják meg.

Az, hogy elveszi a vezetési élményt az szerintem nem igaz. A vezetési élmény nem a sima utcai autóknál kezdődik :)


Nekem automatám van, én szeretem, ha autót cserélek valszeg az is automata lesz.

2011. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
Biztos kényelmesebb hosszú távon, én csak rövid távon vezettem egy autós nyílt napon,de engem rettenetesen zavart,hogy egy gép irányít.
2011. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
75%

Én manuálisat vennék.

Mikor sofőrként dolgoztam, hajnal 3-4 felé, álmosan mindig örültem, ha automata kocsit kaptam, de amúgy nem szeretem.

2011. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Kényelmesebb, a mostani automaták már kevesebb esznek mint a manuálisok.Legalábbis némelyik.

A hátránya pedig...Ha bedöglik, akkor trélerezni kell, vontatni nem lehet nagyon, és ha bedöglik akkor a gatyás is rámegy a javíttatásra!

2011. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
A hátránya tapasztalatom szerint az hogy sokat kell javítani de úgy különösebben semmi. Én személy szerint jobban szeretem a manuális váltós kocsikat mert az tényleg élmény vezetni, többnyire anyám manuális váltós kocsijával fuvarozok mert anyám jobban szereti az automatásat de hosszabb útra automatással megyek el mert akkor az az előnyösebb. Én szerintem ez így van mindenki másképp látja a dolgot.
2011. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%

Sokan csak a kényelmet említik. Pedig van más előnye is.

Pl.: DSG váltó bármilyen jó sofört lehagy gyorsulásnál.

A sima autómata váltóval húzhatsz bármilyen nehéz utánfutót, nem árt annyira az autónak, mint a manuális váltónál( kuplung nem surlódik, mert nincs ).


A fogyasztás növekedés is csak a régi automatáknál van, az újabb, szintén DSG nél nem vehető észre különbség.


Sokan leszólják az automata váltót, úgy, hogy

1: sosem vezettek,

2: csak halottak dolgokat, amiket aztán öntenek magukból...


Én sem szeretem, mert sokkal nagyobb élmény manuálissal menni.


Városban, dugóban viszont előny, aki sokat megy.

2011. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Mivel régebbi, használt autót vennél abból nem vennék automatát, mégpedig azért nem, mert ki tudja milyen olyan rejtett hibája lehet, amiről esetleg csak a tulaj tud, és a próbakör alatt nem derül ki... Főleg ha te még használod X évig, utána nagyon nehéz lesz eladni, mert Mo-n az emberek (egyébként valamennyire talán indokolatlanul) óckódnak az automata váltóktól.



Bár sokan azt mondják hogy az automata szerelésére a gatyád is rámegy, de azért ez is kicsit olyan tévhit dolog. Nyílván drágább, de azért nem egy vagyon, utána kell járni! Persze márka, típus függő, stb... Mindenestre a régebbi automatákra igaz hogy többet eszik vele.


Újabb autóból már talán vennék automatát, mert nem eszik annyival többet (1-2 deci nem számít), és elvileg ezek már elég megbízhatóak is, illetve valszeg 100-200e km-ig nem lesz velük gond, utána meg úgyis autó csere.


Sőt ha valaki bénán vezet, az automatával még kevesebbet is ehet alatta a kocsi, mintha ő váltana de szarul.


Vezetési élményből kényelmesebb az automata, de maradok a manuálisnál, az automata nekem már nagyon túlmodernizált... Igaz nem naponta vezetek. Ha mindennap a dugóban kéne áscorognom, lehet akkor inkább automatát vennék, mert egy idő után már a tököm kilenne a váltogatással. De így hobbi autóként normális forgalomban a manuális tökéletes, van vezetési élmény.


A hátránya még hogy az automatához kevesebben értenek, mert bonyisabb szerkezet. Ha túl sokat vezetsz automatát, akkor "elfelejthetsz váltani" és ha hirtelen át kell ülni egy manuálisba, akkor eleinte fura lesz.


Mivel az automatát másképp kell vezetni, javaslom hogy először menj el egy tesztvezetésre és próbáld ki milyen is egy automata váltós autót vezetni. Előre szólok, hogy eleinte nagyon fura lesz, próbálod majd nyomogatni a kuplungot ami nincs :)


Ha van egy nagyon jó állapotú eladó autó, és ténleg szeretnél automatát, akkor hajrá! Én nem vennék.

2011. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
72%

Kényelmesebb sokkal az automata azé a jövő,egyből lesz egy szabad kezed és egy lábad!Bár véleményem szerint automatát is kétlábbal kell vezetni ,sokkal hatékonyabb ,gyorsabb reakciókat lehet elérni vele úgy, csak rá kell érezni!Nem véletlenül olyan széles a fékpedál bennük.


Országúton szinte mindegy hogy kézzel vagy géppel rakod fel a legmagasabb fokozatba és nyomod a gázt órákig, de városban aranyat ér, nem kell 10másodpercenként a kuplungon tornázni meg váltogatni.


Az automata jobban kíméli a motort ,nehezebb kinyomni a kocsi belét vele.A mai automaták rendre kevesebbet is esznek mint a kéziváltós kocsik ugyanabban a típusban és bizony sportosságban is lehagyják a kézit lásd sok nagyongyors kocsit eleve nem is adnak kéziváltóval.Régi típusokban lomhábbak kicsit ,meg többet esznek kb 1literrel az automataváltósok.


Javításuk drágább az igaz ,néha nem is érdemes javítani ,olcsóbb egy bontóban szerzett másik váltót feltenni ,mert a szerelők többsége idehaza kókler hozzá!

Vontatni lehet! Igen sokféle automata van ,olyan is akad amit simán vontathatsz mert olyan a szerkezete, de amelyiknek nem azt is lehet lassan és kisebb távokra.

2011. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
53%

A nagyon erős kocsikba azért raknak csak automatát, mert sokkal kiszámíthatóbbak a terhelések, ergo egyszerűbb tervezni, és kevésbé kell túlméretezni az alkatrészeket.


Országúton is van különbség köztük, nem tudom, manapság mennyire divat az overdrive-os automata, de az egy jó találmány. Én manuálissal csinálom ugyanazt (kiveszem üresbe), és a gyári adat alatt 1-2 literrel járok.

2011. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!