Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonom egyre gyengébb, a...

Simsonom egyre gyengébb, a hideg ellenére tűz forró. Gyűrűzni kellene, vagy egyéb problémája lehet?

Figyelt kérdés
esetleg felfúrni+gyűrűzni?
2011. okt. 22. 23:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ha jól tudom, a tirisztorossal nincs ilyen baj. nekem sztem nem az van :D

egy lendkerék aránytalanul drága sajnos:( majd utánanézek alkatrésznek, hátha olcsóbb a szezon végén.

2011. okt. 23. 20:33
 12/20 anonim ***** válasza:
1500-2000Ft-ért már kapni jó állapotú használt, gyárit. Az új meg valami 12 ezer, de az utángyári cuccokat nagyívben kerülni kell.
2011. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
áhh, én sokkal drágábban láttam. azért utánanézek , köszi :)
2011. okt. 24. 16:47
 14/20 anonim ***** válasza:

A Simsonnál is csavarok rögzítik a lendkerékben a mágneses részeket? Nem emlékszem pontosan, de ha igen, akkor megpróbálhatod valami menetragasztóval megkenni a következő összerakás előtt a meneteket, talán nem fog lelazulni.

Egy próbát szerintem megér.

Meg a karburátort átnézni + gondolj vissza, hogy milyen keveréket tettél bele utoljára, komolyan fog tiltakozni a szerkezet ha nincs benne elég olaj. Ugyanígy a váltóban is le kell ellenőrizni, az olaj ott is ken, hűt, tisztít.

2011. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

igen, sajnos azok.Megpróbálom:)

megszakítót lehet amúgy cserélni?

mert szerintem kezd tönkremenni.Hány forint egy olyan, milyen nehéz cserélni? esetleg egy tirisztoros gyújtást beújítani? megéri? az mennyibe kerülhet?

2011. okt. 28. 21:38
 16/20 anonim ***** válasza:

Megszakítót nem nehéz cserélni. Le kell húzni hozzá a lendkereket, kivenni a régit, berakni az újat, beállítani.

De ne cserélj alkatrészt kapásból, az a legnagyobb pénzpazarlás. Először ellenőrizd, aztán ha nem jó állítsd be, ha már nem lehet beállítani akkor csere.

Ha esetleg lelazítanád a gyújtásalaplapot, akkor célszerű filctollal összejelölni az öntvénnyel, csak hogy tudd hol volt.


Jó megszakítós gyújtással sincs gond, gyári állapotban úgysem tud annyit pörögni a Simson hogy ne legyen megfelelő szikra, ezért nem érdemes vesződni másfélével.

Az az igazság, hogy a Simsonba beleölhetsz bármennyi pénzt, eladáskor nem fogod viszontlátni, szóval kár költeni ilyen-olyan gyújtásrendszerekre meg hasonló "tuningholmikra".

2011. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
azért lenne érdemes beletenni, mert úgyis családban marad,vagy baráti körben.Amúgy nem adnám el akárkinek, mert tényleg jó kis gép.Gyújtással még sosem foglalkoztam , tehát nem tudok mit csinálni vele.Babetta gyújtással mi a helyzet?előző simsonomon az volt, és semmi baj nem volt vele(mármint a gyújtással), viszont furcsa hangja volt.Nem tudom, hogy a gyújtás , vagy valami egyéb miatt.
2011. okt. 29. 10:45
 18/20 xxx96xxx válasza:
Ti tiszta hülyék vagytok nem kell semmilyen gyujtás beállítás xDD csak normális keverék és nem túráztatás... ja meg a másik nem ártana a egyszer 98-as benzint bele tankolni teli vele !! az kitisztítja és a másik váltásra ügyelj valamit a gyűrűket nézesd meg :D ennyi vagy még a gyertyádat kellene kicserélni ! ennyi !!
2013. szept. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2- s simsonból motorolajat leengedni? Ha csak nem 250- s négyüteműről van szó
2016. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Olyan jó olvasni, h miket kérdeztem és kommenteltem 16 évesen a kis simsonomról :D Azóta már lett egy gs 500-am, ami már eladó :D Váltottam négykerékre, elég volt a motorozásból! Honda civic for ever :D
2017. jan. 7. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!