Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf III TDI? - TD?

VW Golf III TDI? - TD?

Figyelt kérdés
Tömören arra lennék kíváncsi, hogy mennyiben másabb a TDI (90le) és a sima TD(75le) fogyasztása közti különbség? És esetleg hogy egyik másik motorral szerelt autó 100km/h-nál körülbelül mennyit forog? Fiatal vagyok, első autó lenne, és saját pénzből lenne, mindent én fizetnék, tény hogy a TD olcsóbb. Max évi 3000-4000kmt mennék vele, melyiket ajánljátok? Olyanok segítsenek akiknek volt ilyen, esetleg ismeri a motorokat :) Köszi
2011. okt. 23. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem racsingolni kell, akkor a TD is bőven elég.

Más kérdés az, hogy évi 3-4ezer km-ért megéri-e autót fent tartani.


Egy jó tanács, olyan személy nevére irasd, akinek régebb óta van jogsija. Olcsóbb lesz a biztositás.


Érdemes továbbá január végén autót venni, akkor megúszol egy éves adót :)

2011. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jó ötlet, mármint a január vége! Amúgy régóta vágyom egy autóra, és húz a szívem a diesel felé, holott tudom ilyen távra elég lenne egy kissebb benzines is. De fiatalság bolodság :D Köszi mégegyszer!
2011. okt. 23. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
A sima td az egy elég 'régi' fejlesztésű kamrás motor. Én a TDI-t ajánlanám. A TDI 3as golfok többbségébe ASD kódú váltó van, aminek elég hosszú az 5.-ike, így az kevesebbet forog 100nál, és hamarább el is éri. Annyi h ha teheted inkább hozzatok kintről egy TDI-t, m itthon már eléégé levannak pusztítva sajnos, és elég zsebbenyúlos ha csinálni kell az elektromos adagolót, v cserélni a jeladós porlasztókat. De ha jó állapotút sikerül venned, akkor bombabiztos autód lesz :)
2011. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egy jó tanács, olyan személy nevére irasd, akinek régebb óta van jogsija. Olcsóbb lesz a biztositás." < aztán maradjon élete végéig A0ban :)


Sztem is inkább TDI, de itthon elég ritka a nem lelakott/legyilkolt.

2011. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is csak és kizárólag dízelt vennék, akármennyit használom az autót. Benzint csak a fűnyírókba!
2011. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!