Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rúg vissza a motor?

Mitől rúg vissza a motor?

Figyelt kérdés

nagyköbcentis berúgósokra gondolok...

meg nem szabad a berúgókaron hagyni a lábat lenyomás után? magától kell hagyni visszacsapódni?


2011. okt. 23. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a kompresszió visszatolná a berúgókart, akkor lehetnek nagy bajok. Én Simsonon vissza szoktam engedni lábban, mert ha leugrok róla, akkor 2-3x visszacsapódik, és nem hiszem, hogy jót tenne neki.
2011. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

én most motorról kérdeztem, nem simsonról

de igen, erre gondoltam... tehát, hogy nagy köbcentis motoroknál le kell ugrani a berúgókarról, hogy ne rúgjon bele az ember lábába?

2011. okt. 23. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Miután beindult már nem fog visszarúgni mivel visszaugrik az a kis karmos alkatrész. Szóval akkor már mindegy hogy úgy engeded-e vissza vagy csak leugrasz róla.

Visszarúgni akkor tud a motor, ha úgy sikerül rárúgni hogy nem tud átfordulni holtponton a dugattyú. Ezt megelőzni úgy tudod hogy mielőtt rárúgnál, felső holtpont elé viszed a dugót, szóval miután felkeményedett a berúgó kar, akkor rúgsz rá egy keményet.

2011. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi

ha még van valami egyéb infó, azt megoszthatod

2011. okt. 23. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegnap 20:15! Teljesen igazad van,egy dolgot hozzátennék azért! Gázt nem szabad húzni ha rárúgsz! Engem már büntetett meg emiatt egy DR 600!
2011. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Haverom meg 600as 4 hengeres sportmotoron kereste a berugókart. :P
2011. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor rúg vissza a motor, ha nincs elég erő hogy a dugattyút átlendítse a holtponton és rágyújt a gyertya. Akkor lehet érezni hogy milyen erős is a motor.


TS 125-m van, azt simán kitudom nyomni ha visszarúg. De mostoha anyám nagyon megjárta egy ETZ 250-el. Ülve akarta berúgni és visszarúgott a motor de úgy hogy lecsúszott a lába és még cipőn keresztül is szétütötte a sarkát. Tulajdonképpen nem volt sarka :( . Szval csak óvatosan, és mindig a cipő 2/3-nál legyen a kar. Ahol általában kis bemélyedés van a talpon, mert onnan 1. nem tud lecsúszni, 2. ha visszarúg nem bicsaklik meg a lábad mert szinte függőlegesen nyomja vissza a lábszárad.

2011. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan jó, hogy senki nem említi a gyujtás beállítást....
2022. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!