Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan helyezek forgalomba 1...

Hogyan helyezek forgalomba 1 forgalmi engedély nélküli Veterán motorkerékpárt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de nagyon kevés rá az esélye hogy megtudod csináltatni. Ugye biztosítást kell majd kötnöd rá de ez még messze van. A motort rendbe kell raknod műszakilag tehát lámpák mindennek működnie kell rajta plusz motorilag is jól kell hogy üzemeljen , és ugye akkor át kell nézetni plusz vizsga meg minden, és ha szerencséd van át engedik vagy fizetsz rá hogy a hibát jobb esetben kijavítsák és akkor talán átment így akkor eltudod intézni a forgalomba helyezését is. Szomszédomnak is volt egy hasonló gépe és azzal is nagyon sokat melózott hogy forgalomba helyeztesse, többnyire utángyártott alkatrészeket kellett rá raknia meg egy új blokkot bele.
2011. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, szokás mondani. :)

Annyira nem elkeserítő a helyzet ahogy az első kolléga vázolja, attól hogy csak a forgalmi hiányzik nem dől össze a világ teljesen. A műszaki része egy dolog, azt lehet azonnal, kapkodva csinálni, de ismerek olyat akinek 6 év alatt sem lett kész a gépe, mert mindenből jó állapotú eredetit szerzett be.

Aztán egy másik a papírmunka, ez idehaza bonyolult, de nem esélytelen.

Én két év alatt hoztam tető alá a T5H-mat, 1,5 év felújítás, fél év levelezés papírügyben. Persze mindent segítség nélkül, így szivattam magam eleget.


Mit tudsz a motorról? Rendszám ismert? Az utolsó bejegyzett tulajdonostól vennéd? Vagy valakitől aki csak megvette aztán tovább adná? Ha a második, akkor van adásvételije? Ha nincs adásvételije, akkor elérhető az eredeti tulaj?


Ezek alapján lehet közelebbit mondani.

Esetleg írhatsz emailt is.

2011. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!