Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meglehet csinálni benzines...

Meglehet csinálni benzines autónál?

Figyelt kérdés
Benzines autót chipelni ?
2011. nov. 2. 16:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Minden elektronikus vezérléssel rendelkező autót lehet chippelni...
2011. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem tudsz vele annyit emelni a teljesítményen egy sima benzinesnél, mint egy CR dízel esetében.
2011. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha ECU irányítja a motort, meg lehet oldani. Mechanikus vagy analóg elektronikával kiegészített befecskendező, esetleg karburátor esetén viszont nem működik a dolog.

Szívómotor esetén ne várj csodát: a töltéscsere nem lesz jobb attól, hogy kétszer annyi benzint nyomsz befelé és az egekig emeled az előgyújtást. Ha nem jut be több levegő, nem is tudsz több üzemanyagot elégetni, főleg úgy, hogy a károsanyag-kibocsátási határértékekhez is legyen némi közöd.

Turbómotor esetén már jobbak az esélyeid: kicsit megnöveled a turbónyomást és egyből nagyobb lesz a nyomaték, illetve a teljesítmény. Viszont a teljesítménynöveléssel együtt csökkenni fog az élettartam, tehát innentől ne várd, hogy minimális karbantartással kimegy majd a világból az autó. Onnantól kezdve nem árt a gyárinál valamivel sűrűbb szervizperiódussal dolgozni (hogy mennyivel sűrűbb, az a teljesítménynövelés mértékétől függ) és ne lepődj meg azon sem, ha a fogyasztás - a cégek ígéretével szemben - nem fog csökkenni, hanem inkább emelkedik.

2011. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
konkrétan egy 1.8 golf 3 ról lenne szó
2011. nov. 2. 19:22
 5/24 anonim ***** válasza:
Aha! Szóval elárultad a kocsi típusát? Kezdjük előlről a válaszolgatást? Én feladtam...
2011. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem sima szívó egyhatom van, és okosítva lett a chipje. Szívómotornál egyébként kb. (max!) 10% teljesítménynövekedéssel lehet számolni, szal nem túl látványos a változás. Ellenben a fogyasztásom csökkent vagy egy litert az új chippel.
2011. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Gondolhattuk volna hogy golftuning.
2011. nov. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hát az nem valami sok ..
2011. nov. 3. 07:05
 9/24 anonim ***** válasza:
de majd egy golf 3ból mindjárt 100 lóerő plusszot hozol ki nem? persze
2011. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
ki beszél itt 1000 lóerőről ??
2011. nov. 3. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!