Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásárolhat-e gépjárműt értelmi...

Vásárolhat-e gépjárműt értelmi fogyatékos személy? Értelmi fogyatékosnak lehet-e jogosítványa szgk-ra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 03:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Mik nem jutnak eszedbe hajnali háromkor!

Amennyiben cselekvöképtelen, nem, mert nem köthet szerzödést.

Jogosítványt sem, mivel értelmi fogyatékos. Legfeljebb a vidámparkban vezetheti a dodzsemet.

2011. nov. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Jó kérdés. Csak remélni tudom, hogy NEM a válasz. De ebben az országban nem a józan ész alapján hoznak szabályokat, úgyhogy ki tudja...
2011. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg vásárolhat, DE nem vezetheti, ha a fogyatékossága kizárja - tehát ha meg tudta szerezni a jogositványt (ami orosi vizsgálathoz IS van kötve), akkor vezetheti, ha nem , akkor nem.

A tulajdonjog NEM jogosit fel senkit arra, hogy jármüvet vezessen. Egyébként akár egy kisgyereknek is lehet autója (vehet egyet), de csak utasként lehet benne.

2011. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem cselekvőképtelen.
2011. nov. 3. 07:44
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Annyi szellemi fogyatékos vezet nap mint nap... csak ki kell menni az utakra és garantáltan 3 percen belül találkozol egyel.
2011. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs bíróság által korlátozva a cselekvőképessége, akkor sajnos igen. Bár az orvosi alkalmasságit nem fogja a háziorvos megadni, ha látja az illetőn, hogy ketyó.

De! Sajnos, a napi közlekedés során is gyakran látni olyan embereket, akiknek az arcán látszik, hogy "csúszik a kuplung", mégis van jogsijuk...

2011. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Általános iskola 8 osztályos végzettség az alapfeltétel a jogsihoz.

Az egyik másodunokatestvérem értelmi fogyatékos, simán elvezeti a kocsit, sőt a traktort is, de nem lehet jogsija. Nem olyan a gondolkodása, hogy képes legyen váratlan helyzetekben megfelelően reagálni, természetesen közútra sem engedik ki, csak azért mondtam, hogy képes megtanulni magát a vezetést, de a közlekedésben való részvételhez annál sokkal több kell, és ezt általában egy értelmi fogyatékossággal élő általában nem tuja elsajátítani.

2011. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az autóvásárlás és a jogositványszerzés két teljesen különbözö dolog.
2011. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csigavér autóiskolába mikor én voltam elméleti oktatáson, volt a csoportban egy fogyatékos csávó, ott hintázott meg rángatózott a széken és simán megkapta az orvosi alkalmasságit.
2011. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De még akkor is meg kell tanulnia a kreszt, plusz a forgalmi vizsgán is át kell mennie..meg egészségügyi vizsga is. Nekem a csoportomban is volt olyan, akin látszott, hogy hiányzik az a fogaskereke, ami a többit forgatná, nem is ment át csak ötödjére az elsősegély vizsgán, a kreszen meg mg azóta se..
2011. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!