Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapest, szmogriadó! Piros/fe...

Budapest, szmogriadó! Piros/fekete matricás autó tulajdonosok! Betartjátok az autó stoppot?

Figyelt kérdés

2011. nov. 4. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
kénytelenek lesznek. a 100.000 birság elég elrettentő...
2011. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Megbeszélem anyámmal, hogy elviszem a kocsit, apámtól is kikönyörgöm /szerencsére 2. autó/, erre indulás előtt anyám hív, hogy jáááááj micsoda világvégevan. Nem is a bírságtól félek, hanem anyámtól.

2011. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, a gyökerek elnéztek valamit, csak holnaptól léphet érvénybe :D
2011. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem érdekel mert nincs a kreszben módosítva. A köcsögök meg nem kényszeríthetnek ,hogy újságot vegyek vagy hallgassam a rádiót vagy nézzem a tv-t, hogy mikor van szmogriadó és táblát meg nem raknak ki.

Ahelyett ,hogy az ipart hátráltatják ilyen hülyeséggel van olyan berendezés ami a levegő szállóporjás és a füstöt rendkívül gyorsan tisztítja és renkívül olcsó az üzemeltetése. De nem érdekük a törvényhozóinknak ilyen berendezések telepítése!!!

Pl. a Lux típusú levegőtisztítók érzékelője is becsapható ultrahangos párásító berendezés által ködösített vízzel.Szállóporként érzékeli pedig csak apró vízcseppek vagyis köd. Mivel ősz van a porrészecskéken is lecsapódik a pára ebből köd lesz.Ezért a műszerek is becsaphatók!!!

Nyáron sokkal több autó közlekedik Budapesten de akkor nincs ennyi pára .Mert nem éri el a harmatpontot a hőmérséklet és páratartalom .

Majd egyszer egy szép szélcsendes nyári délután nézd meg a város felett lebegő fekete és szürke füstfelhőt 100-300m magasságban a János-hegyről ...hátborzongató.

2011. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na én is azt figyeltem meg, hogy magasról lesz.rják az emberek ezt a figyelmeztetést, amit részben meg is értek, mért délutánra én is fel lettem világosítva, hogy ha kihirdetik is a szmogriadót, akkor is 24 óra múlva léphet csak érvénybe, tehát tegnap még valóban nem volt aktuális a dolog.

A kérdésemet az ihlette egyébként, hogy reggel fél óránként az folyt a rádióból, hogy így tilos meg úgy tilos, aztán fél órányi kint tartózkodásom alatt 3 piros vagy fekete matricás autót láttam egy csendes budai utcában.


Viszont az utolsó válaszoló biztos más Budapesten lakik, mint én, mert az én tapasztalatom pont ellenkező. Nyáron sokkal kevesebb autó van az utakon, mint most... Sőt, mivel a Ferenc hegyen lakunk, elég sokat sétálunk nyáron akár itt, akár a Normafánál, és nyáron nem igazán vettem még észre füstöt a kilátásban. Bezzeg most, elég ha az ablakon kinézek, alig látni szembe a másik hegyet, olyan szmog van. De biztosan az utolsónak van igaza, és a nagy része "csak pára"...

2011. nov. 5. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!