Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy jó-e az...

Honnan tudom, hogy jó-e az autó akksi?

Figyelt kérdés
2 évet állt az akku, állítólag csak fel kell tölteni. Van multiméterem, hogyan tudom kimérni, hogy jó-e még? Az akku 12 v-os, 55 Ah-s.
2011. nov. 4. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltöltve állt 2 évet ? Mert úgy kell eltenni ,de közben is rá kell mérni és ha szükséges rátölteni. A nyugalmi,optimális kapocsfeszülség 12,5-12,9 V,de nem árt ha elviszed pl.autósboltba és savszintet is nézetsz !

A legegyszerűbb ezek után az,hogy autóba rakva teszteled,jó -e ?!

2011. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy átlagos autó akku 6 cellából áll, cellánként 2,2V os feszültséggel, ami annyit jelent, hogy a két kivezetése között 13,2V-ot mérsz, ha teljesen fel van töltve. Ha közel 12V-hoz, vagy alatta van a feszültség, mikor megméred, mindenképen töltsd fel.

Az hogy két évet állt, nem tett jót neki, de az is befolyásolja, hogy hány éves és hogyan volt tárolva.

2011. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!