Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz/simson motorokon hogyan...

Mz/simson motorokon hogyan lehet szétszedni a váltót?

Figyelt kérdés

Olajat először is leeresztettem.

Kicsavartam az összes csavart (kivéve azt a 3-at ami a az útszámláló fedelét tartja) de egyszerűen nem lehet leszedni a szélét.

Próbáltam már mindenhogyan de csak fél centinyit jött lefele. Őtletek?


2011. nov. 5. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
nem mind1 h. mz vagy simo... szedd le a pontos típus kézikönyvét... az majd segít, bár h. őszinte legyek a kérdésedből ítélve nem igazán vagy járatos az ilyen dolgokba, uh szerintem bízd valakire aki ért hozzá..
2011. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
MZ-hez és simsonhoz is van a youtube-on videó ahol szét-össze szerelik. MZ service film-et írd be és kiadja.
2011. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg! Sose próbáld szétfeszegetni csavarhúzóval, vagy mással. A hülye fejemmel én is nekiálltam, azóta folyik belőle az olaj. inkább elvittem szerelőhöz, és ő a blokk széthúzóval szétszedte nekem.
2011. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

250 es Mz ről van szó.

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy valószínü az a gond ,hogy a bovdent nem csavartam ki a váltóbol és az még tartja.

Majd holnap megnézem.

2011. nov. 5. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a váltót akarod szétszedni, akkor először a hengert kell lehúzni!

Ha csak a bal oldali fedelet akarod leszedni, akkor az olaj leengedés és a csavarok kitekerése után enyhe ütögetéssel le kell jönnie, a bowden az tulajdonképpen az tulajdonképpen a fordulatszám mérő spirálja (amit útszámlálónak hívsz, mert a kilométer óra kihajtása a lánckeréknél van, ha jól emlékszem) a 3 csavar kicsavarása nélkül is le kell jönnie, de visszatenni macerásabb.

2011. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Csak a fedelet akarom leszedni.

És ez a gond ,hogy hiába ütögettem meg mindenhol kalapács nyelével, nem jön le.. Már nagyon sokat próbáltam ,egyszerűen nem értem.:S

2011. nov. 5. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy Hermetic-kel, vagy valami hasonló tömítő anyaggal lett összerakva, ami még össze is ragasztja! Az is lehet, hogy nincs közte papír szigetelés,, így a tömítő anyag olyan mint a ragasztó. Fa vagy gumi kalapáccsal kissé határozottabban kell megütni olyankor, vigyázva hogy ne repedjen az anyag!
2011. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!