Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 98év 1.1 városban...

Ferenc1981 kérdése:

Fiat Punto 98év 1.1 városban fogyaszt 50km. en közel 5litert. A város nem zsufolt, szinte 5fokozatban haladok át, óvatos gázpedál használat. Megtett táv 4-5km munkahelyemig. Lehet nemtud igazán felmelegedni a motor, befolyásolhatja ez a fogysztást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 16:15
 1/3 atilis ***** válasza:

Télen a fogyasztás +50%-al lehet több, a nyárihoz képest. Tudni kellene, hogy nyáron mennyit fogyaszt az autód. A kis köbcentis autókra sajnos (nekem is ilyen van) igaz az, hogy nagyon nehezen melegednek fel. Én napi 20-20 km vezetek reggelente, és már szinte odaérek, amikor normálisan átmelegszik a motor. Szóval elképzelhető, hogy 4-5 km-nél a hőfokod még meg sem mozdul. A másik dolog, hogy városban az 5. sebességet felejtsd el, mert szinte csak alapjáraton szenved a motor, nem csoda hogy nem melegszik át, azonkívül a kuplungot, a kinyomócsapágyat is tönkre teszed vele.

A túl fogyasztást ha más miatt nő meg, sok minden okozhatja. A legegyszerűbb és legolcsóbb dolgok, amiket célszerű cserélni, átnézetni: Levegőszűrő csere (1-2 ezer forint) Gyertyák cseréje (3-4 ezer forint). Friss olajcsere is csodákra képes (5-6 ezer forint) Guminyomást, ha téli gumid van, érdemes egy picit +0,1 0,2 bar-ral többet fújatni.

2011. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igen sok.Utána kéne járni, mert komoly összegeet hagysz ott potyára a kúton.

Az első válaszhoz annyit, hogy a +50%-os téli fogyasztás irreális. +1 litert inkább elképzelhetőnek tartok, az viszont igaz,hogy fölösleges városban 5.-ikbe váltanod, csak erőlködik a motor és ez se használ a fogyasztásodnak. A kuplungot és a kinyomócsapágyat viszont ez nem érdekli, ha csak nem csúsztatod végig a városon keresztül.

Az is igaz, hogy a hideg motor több üzemanyagot éget el, de nem ennyivel többet, és az is normális, ha 4-5 km alatt nem éri el az üzemi hőfokot.

A légszűrő csere jó ötlet, ha nem volt mostanában cserélve, de lehet, hogy egy érzékelő küld fals jeleket a motorvezérlőnek, ezért állít be dúsabb keveréket.

2011. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem is hasonlót produkált az 1.1 puntóm. Van a szívósornál egy vákumcső ami belemegy egy fekete dobozba (fel nyitott gépháztetőnél kicsit jobbra majdnem a légszűrőház mögött van a tűzfalra csavarozva) na azt a kis 20cm-es csövet cseréld ki. Ha az megreped akkor nő meg ennyire a fogyasztás. Nekem is evett 10 litert százon, de kicseréltem és lement a fogyasztás vegyesben 6.2 re.
2016. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!