Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legálisan lehet Magyarországon...

Legálisan lehet Magyarországon autót felújítani és eladni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy csak felújítás céljából vennék autót (természetesen a felújításhoz megvan a műhelyem), amit aztán haszonnal adnék el. Úgy értem nem ütközik-e ez törvénybe, és van-e olyan lehetőség, hogy nem kell megköttetnem a biztosítást, átíratást, ha ugyis elfogom adni? Bár nem tudom vannak-e ilyen kiskapuk...
2011. nov. 8. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
biztosítást meg kell kötnöd, átiratod, a többi legális.
2011. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják autókereskedelemnek, és minimum egyéni vállalkozónak kell lenned hozzá. Autókereskedőként nem kell átíratnod az autót.
2011. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Autókereskedőnek nem kell átiratni a kocsikat.
2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megveszed, átiratod. Forgalomból ideiglenesen kivonod.

Mig ki van vonva, nem kell fizetni utána.

Aztán ha kész, forgalomba helyezed, műszaki és eladod.

2011. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, kereskedőként nem kell átíratnod, magánemberként van rá 15 napod. Gondolom a 15 napba nem férne bele amit csinálni akarsz.


A saját műhelyedben a saját autóddal azt csinálsz amit akarsz (nagyjából és bizonyos kereteken belül), viszont ha a vállalkozáshoz köze lenne a műhelynek, akkor bizonyos előírásoknak meg kell felelnie, ami pénz-pénz-pénz, ami az autók hasznából kellene fedezni.


Ha hivatalos autószerelő műhelyed van (a kérdésből gondolom nincs), akkor csak fel kell venni a tevékenységek közé valamelyik autókereskedőset, nem tudom milyenek vannak, milyen számokkal..


Szerintem idehaza a Wheeler Dealers-jellegű dolog nem működne nyereségesen, főleg hogy ott sem szól a fáma a szerelő bérezéséről és a telephely költségeiről.

2011. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert a Wheeler Dealers abban a formában nem is lenne nyereséges :)


Sokszor egy hetet dolgoznak egy autón hárman (néha mutatják a 3. szerelőt is...), van egy bazi nagy műhely, drága alkatrészeket vesznek... És a végén általában keresnek nagyátlagban 100-120e forintnak megfelelő angol fontot. Durván 5 kilóból nem jön ki 3 ember bére + a szervíz fenntartása... Ez a show lényege, a discovery fizet nekik, ők meg "úgy csinálnak mintha" és kész. A vevők is kamuk, ki vesz autót úgy, hogy 10 perc alatt körbenézi, ki se próbálja és bumm megveszi.


A valóságban az ilyesmi úgy működik, hogy a drága alkatrészek és az alapos szerelés helyett amit NAGYON MUSZÁJ helyrepofozzák, kívülről kap egy kis csicsát, egy kis krómot, egy alapos kárpittisztítást és had vigye egy balek.

2011. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20:22

így van

a rengeteg, szinte mindenféle szerszámról nem is beszélve, ami szintén millió ft-os nagyságrendű

meg aztán ilyen 20ezer ftokon alkudoznak, aztán van hogy nem is veszi meg, vagy nem is adja el neki a több száz ezres autót...

2011. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Üdv. Köszönöm a válaszokat, csak érdekelt, hogy vannak-e hasonló tapasztalattal rendelkezők errefele. Ha nagyon ráállnék egy autóra 15 napban benne lenne, hegesztés, fényezés, átépítés stb., de maszekolok is mellette, haverral tudnék beszállni csak és osztoznánk, de neki is van más munkája. A kivonásra én is gondoltam, de még utána járok. Sajnos kereskedői kapcsolataim nincsenek. Sötétítést, sportkipufogó felszerelést, meg egyéb tuningokat meg tudok csinálni, de műbizit azt én is úgy kapom hozzá. hivatalos műhelyet nem akarok csinálni mert az tényleg sok pénz, és sok régi NDK-s meg szovjet cuccom van amik életveszélyesek lennének egy ellenőr szemében. :D De a célra még mindig megfelelőek. Csak ebben az eladás dologban nem vagyok biztos, mondjuk ha 2 havonta autót cserélek az nem-e lenne gyanús a hatóságoknál?
2011. nov. 11. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!