Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miként működik az A korlátlan...

Miként működik az A korlátlan jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és már megvan a B kategóriás jogosítványom.

Érdekelne, hogy most télen bele tudnék e kezdeni, és hogy mivel nem motoroztam előtte, kell e pályaalkalmassági vizsgát tennem!? + Egészségügyi vizsgát? És most milyen áron van kompletten az A korlátlan?


2011. nov. 8. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok, most csinálom.


Télen meg tudod csinálni a KRESZ tanfolyamot és a vizsgát (sajnos mindent 0-ról kell!).

Orvosi és alkalmassági nem kell, elfogadják a B katosat.


Ha megvan a KRESZ akkor 6 óra rutin és 20 óra forgalom vezetés és ennyi.


A vezetés valami 2500 körül lesz / óra, a KRESZ nekem vizsgadíjjal együtt huszon pár ezer forint volt itt helyben.

tehát kb. egy százas a jogsi.

2011. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Azt hittem kevesebb:S És a pályaalkalmassági vizsga? Arra nincs szükség? Az is 10.000Ft.-
2011. nov. 8. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi egyébre nincs szükség.
2011. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam, B már volt + gyakorlat is valamennyi.


Ugye KRESZ vizsga kell másik, és a rutin + a gyakorlati is. A KRESZ magától értetődik, sokkal egyszerűbbnek fog tűnni mint az előző vizsgakor, persze ugyanúgy tudni kell.

A rutin és a "városi" annyival egyszerűbb, hogy már van gyakorlatod. Emiatt azonban érhet meglepetés, pl. hibásan berögzült dolgok, mondjuk hogy nem indexelsz mindig, nem engedsz át mindenkit a zebrán akiket kellene.. Ezekre kell figyelni, vizsga után a srác akivel vizsgáztam nem győzte köszönni, hogy ő volt a hátsó, mert az esetek felében nem indexelt volna. Viszont így látta az alattam lévő motor lámpáját és ugyanúgy indexelt.

A rutinvizsgának a korlátlan esetén van egy "fizikai alkalmassági"-nak csúfolt része, ami abból áll, hogy tolnod kell a motort egy 8-as formájú "körben" mielőtt megkezded a vizsgát. Tulajdonképpen azt vizsgálná ez a teszt hogy elbírod-e a gépet, az alsóbb kategóriáknál ez nincs. Valamelyik motoros oldalon van fent egy videó a rutin feladatairól, de megtalálod rajzos formában is, az oktató is ilyet fog adni memorizálásra.


Az elsősegélyt elfogadják, sőt az orvosit is. Ha csináltatsz új orvosit, akkor annak a dátuma fog szerepelni minden kategóriádnál. Mivel 3 éves lehet az előző, így még van 7 éved valószínűleg, szerintem nem éri meg újat csináltatni, ráadásul az ugye pénz is.

2011. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megint okosabb lettem :) Köszönöm az információkat, sokat segítettél vele!
2011. nov. 10. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!