Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhatja ezt a hibát a...

Okozhatja ezt a hibát a lambda szonda?

Figyelt kérdés
Alapjárat 2000-ről indul és utána ingázik 900-1400 között. Van néha olyan, hogy magától leáll az alapjárat, van mikor csak leáll hallhatóan és újraéled a fulladásból. Van mikor menet közben elkezd rángatni a kocsi. Ilyenkor kuplung be, gyújtás elvesz, vár, gyújtás ráad és nagy nehez beindul újból és jó egy darabig. A kipuffon füst látható és ez világos szürkés színű és eléggé égett benya szagú. A kipuffból nem csöpög semmi, motorhőmérséklet ellenállás helyesen működik. Lambdát lehúzni még nem próbáltam, féltem hogy valami probléma lehet belőle. Esetleg húzzam le miközben jár a motor? Megtudhatok belőle valamit? Lehet hogy rossz a lambda vagy csak el van koszolódva?
2011. nov. 16. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor elkezd rángatni agyjál padlógázt, mert olyankor nem veszi figyelembe a lamda szondát. Tehát ha ilyenkor abbahagyja a rángatást, akor szar a lambdaszonda.
2011. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rossz a lambdaszonda akkor a keverékképzés a legtöbb esetben rossz lesz, tehát okozhat fordulatszám ingadozást.

Elvileg ha lehúzod akkor kiiktatod a rendszerből, és a maradék többi dolog figyelembevételével fogja ellátni üzemanyaggal a motort. Ilyenkor szintén nem lesz tökéletes az égés, de nem fog ingadozni az alapjárat.

2011. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis nem az alapjárat, hanem maga a motor nem fog néha elgyengülni :D
2011. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, lehúztam a szonda kábelét és nem nagyon változott. Egyenletlen maradt az alapjárat és kicsit több fogyasztást mutatott a kijelző.
2011. nov. 17. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!