Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora a max és min gumi...

Mekkora a max és min gumi méret amit felrakhatok? Miért ereszt?

Figyelt kérdés

nyári gumijaim:


215/40 R16


Azt tudom hogy az R16 az átmérő úgy hogy az fix! De mekkora a minimális méret és maximális méret amit feltehetek a felnire??? 205/55? 225/45? légyszi írjátok le nekem mettől meddig?! :)


Más: Reggel felpumpálom a bal első gumim(2,2b) és valamiért rá 3-4óra múlva alig van benne 1bar nyomás!! És ez mindennap így megy! (le nem eresztik hisz ha benn áll a garázsban akkor is leereszt!

Lehet hogy van valahol egy kis lyuk? vagy épp megrepedhetett valahol az alufelnim?? esetleg a szelep rossz? (ha megrepedt a felni azt hogy tudom megjavítattni,vagy épp a szelepet?)


Köszönöm


2011. nov. 18. 17:06
 1/2 atilis ***** válasza:

Szia! Először is tudni kellene az autó típusát, és a gyárilag előírt felni és gumiméretet. Ha ez megvan, akkor váltóméret kalkulátorban ki lehet számolni a rá felrakható egyéb gumi és felniparamétereket.+-2,5%-os eltérés a megengedett.


[link]


A gumi leeresztésnek számtalan oka lehet, a felni is lehet sérült, a szelep is lehet hibás, de okozhatja apró defekt is, szerintem vidd el gumishoz, ő 2 perc alatt megmondja, és jó esetben meg is csinálja, ha nincs nagyobb baj.

2011. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1.: 215/40 R16 ez a jelenlegi gumi méret!


az előírt: 205/55 R15


de a kalkulátor csak az ajánlottat adja ki ,azt nem hogy valójában melyik méret megy rá?!



Amúgy köszönöm a választ! :) Holnap gyorsan irány a gumis :)

2011. nov. 18. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!