Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit ajánlanátok?

Milyen kocsit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Első kocsi lenne, 20 éves vagyok. Dízelt szeretnék és "nagy" német autót, max. 2.000.000 ft.-ig


Szóba jöhet:

Audi

BMW

Mercedes

VW

Volvo (habár ez nem német, de tekintsünk most el ettől:))


A felesleges köröket elkerülendő:

- Nem apuci tolja a seggem alá. 500 ezret örököltem a többit meg az elmúlt 3 évben tisztességes munkával összespóroltam.

- A 10 liter körüli fogyasztással megbirkózom valahogy.

- A "mért nem veszel inkább egy kis Suzukit első kocsinak" válaszolóknak üzenem, hogy "normális kocsit szeretnék venni"


2011. nov. 21. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

hááát biztos hogy diesel-t akarsz?eléggé drága lett mostanság:) ha diesel akkor szerintem egy 4es golf tdi

ha pedig a benzinesnél maradnál akkor pedig szerintem egy a4es audi vagy egy 320as bmw:)

2011. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dízelt szeretnék. Mert gazdaságosabban fent tudom tartani mint az átlag. Van egy kamionos barátom aztán néha csurran-cseppen egy húsz literes kannával baráti áron. Meg nem messze lakunk az Ukrán határtól szerencsére át tudok járni tankolni.
2011. nov. 21. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:

320D jó választás lehet szerintem is. 2 milláig nagyjából 7-9 éveseket kapsz, a VW kivétel lehet ez alól, abból fiatalabb is szóba jöhet.

Amiben 200.000 km-nél kevesebb van, az gyanús. :) Ezeket a nagy diesel autókat arra használták, hogy jártak velük. :))

2011. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha "kannázol", csak a hagyományos, adagolós dízelt ajánlom-tapasztalat. 110-es TDI motorral szerelt német autót keress vagy konszern gyártmányt.

Én a megadottakat figyelembe véve Seat Toledo II-t vennék: '99-'04, 1.5-ért már pofás választék van.

Ez az autó keveset fogyaszt, egész jól megy (bőven van benne potenciál az erősítséhez), megbízható és nem utolsósorban olcsó hozzá az alkatrész. Prémium gyármányoknál utóbbi biztosan nem játszik, de már pl. a Passatnál sem (soklengős futómű).

2011. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
En egy 4-es vagy 5-s Golfot ajanlanek 1.9 tdi motorral.Ezek kozott van 105,vagy erosebb valtozat is.Sok szerencset.
2011. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, csak dízel autót szabad venni. (nyomatékos, takarékos, jobban eladható stb). A bmw-re rengeteget kell költeni ezért azt nem javaslom. Inkább Mercedes. Az audi és a vw szerintem nem prémium márka! A volvot nem ismerem.
2011. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Diesel autót akkor, ha sokat mész vele. Egyébkén nem éri meg. Kevesebbet eszik 100km-en két literrel, mint a hasonló méretű benzines, ez rendben van. Éves szinten abból is ki illik dobni az olajat. Egy diesel olajcsere kb. kétszer annyiba kerül, mint benzines társa.

Én évi 15.000 km körül megyek, az olajcserém 20.000 ft-ba kerül. Nekem nem érné meg a diesel, főleg most, hogy 40 forinttal drágább egy liter. Jövőre lesz 50 ft a különbség literenként.

2011. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1.9 TDI olajcsere 18.000 Ft. Vidéki szerelő, Mobil olaj, Mann szűrők: olajsz., légszűrő, pollenszűrő, gázolajszűrő.

PD-hez valamivel drágább.

Jah, gázolajat még lehet olcsóbban szerezni, benzint nem.

Természetesen nem illik egy szívó benzinest összevetni egy TDI-vel, de a turbo benzines viszont ijesztő fogyasztásokat tud produkálni.

2011. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze...18.000-ből is ki lehet hozni, ha mindenből a leggyengébb minőséget öntöd a kocsidba, de ez nálam nem cél, főleg, hogy a diesel SOKKAL érzékenyebb az olajminőségre.


Én az 1.4-es Clio-m olajcseréjét nem hozom ki ennyiből, pedig nem veszek drága olajat, bár tény, hogy nem is a legsz@rabbat teszem bele. Kb. 2500/liter áron szoktam venni. Van 5000/liter, de van 900/liter áron is.


Nekem 4.5 liter kell bele, nem hiszem, hogy egy 1.9 TDI-be kevesebb kell.


Másrészt ha teljesen magadnak csinálod (amit kevesen tehetnek meg), akkor is kevésnek találom a 18.000-t. Ha pedig egy szerelő csinálja (kb. 1 óra munka), 3000 Ft alatt nem nyúl hozzá, és ez nagyon-nagyon olcsónak számít.

2011. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, itt ennyi, a saját zsebemre nem fogok kamuzni, elhiheted..

A Mobil olaj és a Mann szűrők nem xarok, én úgy tudom.

2011. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!