Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbót és intercoolert lehet...

Turbót és intercoolert lehet egyszerre rakni egy kocsiba?

Figyelt kérdés

Osztály társaimmal ma komoly vitába kezdtünk hogy lehet-e intercooler és turbó egyszerre egy kocsiban.

Benzines autóba is lehet rakni turbót? és diesel be intecoolert?


2011. nov. 22. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudjátok melyik mire való? A legtöbb turbós autóban van intercooler. Dízelben is van turbós intercooleres( sőt, ma már nem is nagyon kapsz intercooler nélküli dízelt), és a feltöltött benzinesekben is van intercooler.
2011. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, hogy lehet, hanem van is egyszerre. A turbóban lévő turbinakereket meghajtja a kipufogógáz, az egy tengely segítségével hajtja a "kompresszor" kereket és az "szállítja" a friss levegőt a hengerek felé. Az intercooler= levegőhűtő. Ez hűti le azt a levegőt, amelyet a turbó "nyom" a hengerekbe. Erre azért van szükség, mert minél hidegebb a levegő, annál kisebb az egységnyi térfogata. Így több levegő fér el egyszerre a hengerben. Ezáltal jobban fel lesz töltve a henger... Jobban most nem mennék bele a részletekbe.
2011. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
turbó nélkül mi értelme lenne az intercoolernek? -.-
2011. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Turbó nélkül is van értelme az intercoolernek, csak nem elterjedt az utcai autókban. Én láttam már olyan alsó szintű rallyt, ahol egy jéggel teli tartályon át szívott a motor. Ez is tekinthető egyfajta intercoolernek.
2011. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
benzinesben és dízel autóban is van szívó, és turbós is, gyárilag is, és utólag is be lehet szerelni megfelelő átalakításokkal. A többit az előttem válaszolók leírták helyesen. Egyébként a vitából kiderül hogy nem igazán tudjátok melyik micsoda innentől kezdve nemértem minek alakult ki ebből komoly vita:) de ti tudjátok...:) azért egymás nyakát ne vágjátok el...:)
2011. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én magyaráztam neki, hogy mi mire jó tudtommal de ő azt mondta h hülyeség meg h egyszerre nem raknak ketőt meg h benzinesbe nem raknak turbót és mondom inkább megkérdem itt, hogy esetleg nem-e én tévedtem. de köszi a válaszokat
2011. nov. 23. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a haverodnak nincs sok köze az autókhoz ezek szerint.
2011. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont! :D mond neki hogy inkáb foglalkozzon állatokkal vagy mással :)
2011. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradjon a Roller-nél! el tudom képzelni az embert kétszer fél órát játszott valamilyen "komoly" tuning játékkal és szakértő lett.
2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!