Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy segédmotort vagy másnéven moped ezt milyen feltételekkel lehet?

Figyelt kérdés
Nemtudom hogy ahoz milyen papirok kellenek, mert van ahol irja hogy Érvényes magyar okmányokkal, vagy hogy okmányok nélkül, ez az én számomra mért fontos és ha azvan hogy okmányok nélkül, akkor mi kell hozza, és ha megvettem kell rá kötni valamilyen biztosítást?
2011. nov. 22. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Kötelező biztosítás kell csak rá, és legalább M kategóriás jogsi. (szerintem)
2011. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 50cm+ alatti segédmotoros kerékpárt vásárolsz, akkor annak nincs hivatalos okmánya. Lehet csak azért írják a hirdetéshez,mert kötelező kitölteni azt a rublikát is, és jobban néz ki.

Ha veszel egy ilyen kismotort, akkor az eladóval írsz egy adás-vételi szerződést, amiben leírjátok mit veszel, vázszám ,motorszám, ilyen állapotban láttad, kipróbáltad, megveszed, kifizeted, 2 tanú aláírja. Mocit haza viszed, majd kötsz rá egy kötelező biztosítást, ehhez cssk az adásvételi, jogsi, személyi kell. Semmi más dolgod nincs.

Átíratni, vizsgáztatni nem kell.

2011. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!