Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen olcsó az új...

Miért ilyen olcsó az új 2010-es Camaro az USA-ban?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:


[link]


Ha normális lenne a dollár árfolyama akkor olyan 4millió-ért el lehetne vinni, tudom nem kis pénz,de egy ilyen csodagéphez képest semmi.


Találtam egy cikket róla, érdekelne a véleményetek hogy miért van az hogy nálunk egy szaros suzukit kapsz ezért a pénzért?:D


"Azt úgy nagyjából sokan tudjuk, hogy Amerikában ha nincs is kolbászból a kerítés, azért szinte minden olcsóbb. Azonban azzal már nem annyira szembesülünk, hogy mennyivel is. Nos, például, ha idehaza sikerült összespórolnunk úgy 4,2 millió forint körüli összeget, amiért akarnánk egy új, sportos verdát, akkor bemasírozhatunk például a legközelebbi Suzuki szalonban egy Swift Sportért. Odaát a kedves „gyűjtögető” hasonló összeggel a zsebében akár Chevrolet szalonba is betoppanhat, ahonnan az új Camaróval távozhat. Na jó, ezért a pénzért csak a kisebb, V6-os motorral viheti a mesés gépezetet és „csupán” 300 lóerős maximális teljesítménnyel gazdálkodhat. Alapból hatsebességes kézi kapcsolású váltó jár a szörnyeteghez, az automata opcionális extra. Akinek a 422 lóerős, V8-asra fájna a foga, sokkal többet kell kuporgatnia, hiszen a bivalyerős gépezetért átszámítva már 5,7 millió forint körüli összeget kérnek."


2009. máj. 11. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Más piacon más ár-mennyiség kombináció a leghatékonyabb.

Azt tudom hogy pl Los Angelesben nincsen tömegközlekedés, illetve nem olyan kiépített mint azt az ember gondolná, viszont egyesség van hogy akkor legyen olcsó a benzin. Lehet hogy ebbe bevonták az autógyártókat is.


Kis mértékben az is rátesz egy lapáttal hogy ott az ilyen kocsik nem számítanak annyira egzotikumnak.

[link]

Ez a BMW pl. 8ezer dolláral többe kerül, mert ott menőbb a BMW mint a Camaro. Itthon meg éjjel nappal megnéznek egy Camaroval.


És akkor számold hozzá hogy a BMW-t gyártják USAban is, mert van rá hatalmas kereslet, a Chevrolet meg nem gyárt Europában ilyeneket (nem tudom, csak logikázom) mert alapbol drágább itt a benzin és ezek a böhöm amerikai kocsik úgy esznek hogy egy gázfröccs 5 ropi, 2000 köbcentinél kissebb kocsi ritkaság. Szoval ha mégis ilyet akarsz, fizesd a konténert szállítással ami kapásbol legalább fél milla, plusz még azt a 20 féle szaftos vámot és adót amit a nyakadba varrnak mire magyarországon végre rendszámot kap a kocsi.


Ha meg van 4millió körüli összeged akkor még tudsz válogatni itthon is bőven a honosabb gyártók (VW,Renaul,Opel) sport változataibol.

2009. máj. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak igaza van.

De nézd meg alaposan: ez egy 6 hengeres diesel!

Még turbóval is igencsak gyengécske ekkora kasztninak.

(Vegyük relatívnak a gyengécske szőt, mindenkinek más, és más)

ez szerintem a leg "fapadosabb" chevrolet.

Meg szerintem chevyből nincs is diesel, legalábbis gyárilag szinte tuti. (pl. láttál már diesel ferrárit, vagy porschét?)

Ez vmi kamu, vagy kókány gép, meg még le se gyártották (2010) XD XD XD XD XD XD

2009. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a tesztekben viszont azt olvastam hogy ahoz képest ez a camaro nem is fogyaszt olyan sokat , "országúton 10L",és igen ez a kissebbik változat van V8-as 422lovas is azért az már nem kis pénzért, de úgy kb mennyi lenne a behozatal?Vámmal reg adóval meg szállítással mindennel?Valahol azt írták hogy 7.2 körül fog kijönni a kissebbik változat.Mire lehet számítani?
2009. máj. 12. 13:30
 4/8 A kérdező kommentje:

Óóó mit találtam:)


[link]


Az autó amerikai listaára 22,245$. 1LT - 23,880$, 2LT - 26,580$, a 422 lóerős, 1SS 6,2L V8 - 30,245$, 2SS _ 33,430$. Ontario - Canada szüli hamarosan a legendaként emlegetett Chevy Camarot. A kupé kivitelt már 2009-ben megszerezhetik azok akik feliratkoznak a General Motors listájára, a cabrio kivitelre azonban 2010-ig még várni kell. Három kivitelben lesz kapható LS, LT (3.6L V-6 DI VVT motorral), és a hirhedt SS kivitel (6.2L V-8) is piacra kerül az Egyesült Államokban. Várva Várjuk !

A Chevrolet Camaro 2010 LS alapára: 4.890.000 Ft



Ez a cég mennyire megbízható?Valakinek van ebben tapasztalata?

2009. máj. 12. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nézd én még csak a beszerzésröl meg a benzinröl beszéltem. Akkor ott van a biztosítás és karbantartás is. Valami elromlik, a gagyádat is kifizetheted az importált alkatrészekért.


A cégre nem fog neked itt senki semmit mondani, azt megigérhetem. Nem tudom te most hülyéskedsz-e, vagy tényleg akarsz-e egy Camarot. Ha tényleg akarsz akkor jobban teszed ha ezer helyen utánajársz és nem egy ilyen céghez mész amiröl valaki a neten azt mondta hogy megbízható.

2009. máj. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hülyéskedek,valóban venni akarok olvastam már néhány cikket van amelyik azt írja hogy a 500 féle adó miatt nem éri meg van amelyik azt hogy 2.5 millió kb a nyereség egy 5millás autón szóval nem tudom,olyanról is hallottam hogy amcsi rendszámmal kéne használni itthon akkor néhány adót nem kell befizetni stb.
2009. máj. 13. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon macera, ehhez már nem értek, amerikai biztosítóktol függ. Általában nem szeretik a biztosítok ha külföldre mész a kocsiddal. Talán kellene valami állandó lakhely amerikában, azt hiszem. Én a helyedben nem tenném. :)

Gondolj arra hogy valami féltékeny barom megkarcolja neked. BRRRR. :S


Ja, meg úgy olvastam hogy úgyis hamburgba vinné a magyar cég a kocsit, konténerrel. Körülnézhetnél a német piacon vagy német cégek között. Azok szerintem még megbízhatóbbak és talán több tapasztalattal rendelkeznek. Sok sikert. :D

2009. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösziii ++:)
2009. máj. 14. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!