Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó. Jó vagy rossz...

Automata váltó. Jó vagy rossz dolog?

Figyelt kérdés

Egyszer mentem életembe ilyen kocsival. Utána átültem az enyémbe, és mély felháborodással vettem tudomásul, hogy "dolgoznom" kell benne...

Váltani, kuplungolni...

az meg olyan kényelmes volt, nyomtam a gázt ment, fékeztem nemkelet semmihez se nyúlni szépen megállt, és a motor se fulladt len nemkeleltt kuplung, üres, vagy más fokozatot rakni nekem, ezt megoldotta a kocsi.


Azóta nagyon vágyok egy ilyenre.

Jó állítólag szervízigényes meg ha cseréni kell az 300 ezer...de nemhinném pl, hogy egy 25 éves mercihez is ennyi.

Vonz ez a dolog...akinek iylenje van régebb óta írhatna tapasztalatot, hogy mégis hosszutávon milyen ez az egész.

köszi szépen..:)


2011. nov. 24. 21:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak:Lehet, hogy azért írtam, hogy az egyik legjobb dolog, mert ezen kívül van más nagyon jó dolog is??? Nem mindenki van oda egyformán a dolgokért. Én példáull nem szeretem sem a Rolls Royce- t sem a pezsgőt!
2011. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekünk Opel Astrában van automata váltó, mióta megvan nem kelett vele foglalkozni(csak olajcsere) és most van benne 150e km. Többet költesz egy manuálisra, ha nem jól használod(idő elötti kopás stb)


Én egyébként inkább manuális párti vagyok, nagyobb élvezetet ad a vezetésnél...

2011. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon jó dolog.Nem is értem ,hogy manapság mikor már egy modernebb kocsi magától tartja a sávot a távolságot,ha kell fékez ,beparkol önállóan, automatán kapcsolja a lámpát ,ablaktörlőt stb, mit keres egy olyan ósdi őskövület szerkezet a kocsikban mint a lábbal nyomkodható kuplung??

Mert jó-jó váltogasson az ember maga a fokozatok között ha nincs jobb dolga,de azt egy automataváltóssal is megteheti. Viszont a kuplungpedál egy hülyeség:D Aki állandóan országúton jár annak mondjuk tökmindegy ,de a városi araszolgatásoknál nagyon nagy könnyebbség.

2011. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 kik10 ***** válasza:
16%
szar
2011. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolognak tartom én is, volt már 4 automata és 9 manuál váltós autóm. Manapság ez is a fejlődés iránya, hiszen automata a klíma, az ablaktörlés, van követős-megállós tempomat, stb., miért kellene kuplungolni/váltogatni?

A duplakuplungos váltók már hozzák a kézi váltósok fogyasztását, villámgyorsak is.

Egyedüli para az élettartam és a javítás.

Mercedesben volt '72-es állólámpásom 300D-ben, 2002-ben, 3 gangos aut., hibátlan!

Ugyanakkor a '85-ös 190D 2.0-m 2007-ben nálam adta be a kulcsot a váltóval..nem horror, de nem is manuál váltós a javítás.

Van egy feelingje, ahogy fogod fékkel, majd ha felengeded a pedál, kúszik..like!

2 dolog fontos: időben, megfelelően szervízelni és nem engedni, h a váltón keresztül tartsa magát az autó, pl. emelkedőn: ilyenkor a féket kell használni.

2011. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a Rolls meg pezsgő nekem is bejönne!!!
2016. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!