Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy 125...

Mennyit fogyaszt egy 125 köbcentis crossmotor hobby motorozáson? Yamaha yz 125

Figyelt kérdés

2011. nov. 27. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan 5 liter/üzemóra
2011. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha nem pörgetem nagyon akkor is ?
2011. nov. 27. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha már a fogyasztás a gondod egy krossz motornál akkor megse vedd.


Egy 125-ös YZ-nél még az alábbi költségek merülnek fel.

- 45 üzemóránként dugattyú csere

- 180 üzemóránként a henger nikasziloztatása

- 20 üzemóránként váltó olaj csere

- 25 üzemóránként új gyertya

- 50 üzemóránként teleszkóp olaj csere


Akkor ott van még a kuplung csere, lánc, lánckerék csere, kormánycsapágy csere, fékbetét csere, gumi csere.


Rohadt drága egy krosszmotor üzembentartása. Persze a szerviz intervallumokat kilehet egy kicsit tolni ha nem hajtod a gépet, de akkor meg mi értelme az egésznek?

2011. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hobbira elég egy DT, TSR, KDX vagy valami hasonló enduro.


Szerintem...

2011. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
megse vedd inkább ... nem pörgetni??? ezeket nem lehet vagy ha lehetis nincs értelme nem ara készültek... vegyél inkéább simsont ha sajnálod a pénzt a motorra ne crossozz
2011. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
vegyél 4t-t azt az nem eszik meg nem kell pörgetni a 2t nem kezdőknek való főleg nem 2t cross. endúrózni se lehet vele illetve de tapasztaltabbaknak.
2011. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyáltalán nem értek egyet az előző hozzászólóval!

A 4T egy csöppnyivel talán kevesebbet eszik, nah de a fenntartása ….. (kétszer annyiba kerül)

Kezdőként én a 2T ajánlom, azzal rendesen megtanulsz motorozni és sokkal élvezetesebb is. Én is most adom el a 4T és visszaülök a jó kis 2Tre. (Nem kell valakinek? :-) CRF250 ’2004)

Persze a kérdés, hogy mire használja az ember crossra , endurora vagy csak menőzni a haverok előtt.


Egy jó tanács: ha endurozni akarsz, akkor ne” üzemórás” motort vegyél, ha crossozni akkor kezdőként pont jó lesz 125-ös 2T.

2011. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 David9182 válasza:

Javítok :)

10-12 üzemóránként váltó olaj csere, nagyon gyorsan elhasználódik az olaj.

2015. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!